Lajme

Furgoni shkel turmën e njerëzve në Barcelonë (Foto/Video)

Para pak minutash në qytetin e Barcelonës, ka ndodhur një ngjarje e rëndë  në rajonin e Katalunisë në Spanjë.

Sipas mediave ndërkombëtare, një furgon ka shkelur disa kalimtarë rasti në rrugën ‘Ramblas’, zonë kjo shumë e frekuentuar nga turistët në qendër të Barcelonës.

Incidenti konfirmohet edhe nga policia spanjolle, dhe ka shtuar se nga ky rast kanë mbetur të lënduar disa persona.

Sipas disa dëshmitarëve, shkelja e këmbësorëve u bë ‘qëllimshëm’ nga shoferi, por ende nuk është bërë e ditur nëse incidenti ka lidhje me terrorizmin.

Ende nuk dihet saktësisht numri i të lënduarve, apo nëse ka pasur viktima nga ky rast.

...

https://youtu.be/IRBLRFjfnRY

Show More

Related Articles