Lajme

Gjirokastër: Zjarr në Parkun Arkeologjik të Antigonesë

Ditën e sotme, një zjarr masiv ka përfshirë Parkun Arkeologjik të Antigonesë në Gjirokastër.

Nga të dhënat paraprake bëhet e ditur se era e fortë po favorizon përhapjen e flakëve në mënyrë të shpejtë.

Zjarrfikëset dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes, dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

Lexoni edhe...

Close
%d bloggers like this: