Lajme

Ilir Meta është presidenti i ri i Shqipërisë

Kreu i LSI-së Ilir Meta është zgjedhur Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë.

Me 87 vota pro dhe 2 kundër, ku njëra besohet se është e deputetes së Libras, Mimoza Hafizi, Ilir Meta ka marrë mandatin 5-vjeçar të presidentit.

Meta do të marrë nisë mandatin e tij të Presidentit në datën 24 Korrik kur i përfundon mandati edhe presidentit aktual, Bujar Nishani.

Show More

Related Articles