Sport

Kupa e Shqipërisë, edicioni 2017-2018

FAZA  PARAELIMINATORE

Turi I  Paraeliminator     (Data 06.09.2017)

Në ndeshjet paraeleminatore marrin pjesë 2 skuadra nga secili grup i Kategorisë së Dytë. Ndeshjet zhvillohen me eleminim me një takim direkt në fushën e skuadrës së renditur më mirë në kampionatin 2016-2017.

                              Grupi A                                                     Grupi B

A1  (Egnatia  -Vora )                      B1 (Naftetari -Oriku)

FAZA  ELEMINATORE

Faza e ndeshjeve eliminatore do të zhvillohet me katër ture.

Në ndeshjet e fazës eliminatore marrin pjesë ekipet e Kategorisë Superiore, të Parë dhe 2 ekipet e kualifikuara nga turi paraeleminator.

Ndeshjet e para luhen në fushën e skuadrave me klasifikim më të dobët.

Faza e ndeshjeve eliminatore do të zhvillohet me katër ture.

Grupi A                                                                            Grupi B

1.Kukesi                                                                           2.Partizani

3.Skenderbeu                                                                 4.Luftetari

5.Teuta                                                                            6.Laci

7.Vllaznia                                                                         8.Flamurtari

9.Tirana                                                                           10.Korabi

11.Kamza                                                                        12.Lushnje

13.Beslidhja                                                                    14.Bylis

15.Erzeni                                                                         16.Pogradeci

17.Burreli                                                                        18. Shkumbini

19.Shenkolli                                                                    20.Tomori

21.Iliria                                                                            22.Apolonia

23.Besa                                                                            24.Turbina

25.Kastrioti                                                                     26.Dinamo

27.Terbuni                                                                       28.Sopoti

29. Adriatik Mamuraras                                               30. Elbasani

31.A 1 (Egnatia  -Vora)                                                 32. B 1 (Naftetari -Oriku)

Turi i Parë   (1/16)

Data  13.09.2017                      27.09.2017

Grupi A                                                            Grupi B

Fit. çifti A1-Kukesi    (A1)                       Fit.çifti B1-Partizani                        (B1)

Adriatik Mamurras-Skenderbeu    (A2)          Elbasani-Luftetari                   (B2)

Terbuni-Teuta                                 (A3)         Sopoti-Laci                            (B3)

Kastrioti-Vllaznia                            (A4)        Dinamo-Flamurtari                  (B4)

Besa-Tirana                                    (A5)        Turbina-Korabi                         (B5)

Iliria-Kamza                                     (A6)        Apolonia-Lushnja                   (B6)

Shenkolli-Beslidhja                         (A7)        Tomori-Bylis                            (B7)

Burreli-Erzeni                                  (A8)        Shkumbini-Pogradeci              (B8)

Turi i Dytë (1/8)

Data 18.10.2017            01.11.2017

Ekipet e kualifikuara në fazën e dytë eliminatore, do të luajnë ndeshjet me sistem vajtje-ardhje sipas skemës së mëposhtme:

Grupi A                                                                            Grupi B

A8 – A1                (C1)                                                     B8 – B1                (T1)

A7 – A2                (C2)                                                     B7 – B2                (T2)

A6 – A3                (C3)                                                     B6 – B3                (T3)

A5 – A4                (C4)                                                     B5 – B4                (T4)

Turi i Tretë (1/4)

Data 31.01.2018       14.02.2018

Ekipet e kualifikuara në fazen e tretë eliminatore, do të luajnë ndeshjet me sistem vajtje-ardhje sipas skemës së mëposhtme:

Grupi A                                                                            Grupi B

C4 – C1                                                                            T4 – T1

C3 – C2                                                                            T3 – T2

Turi i katërt (1/2 Finale)

Data 04.04.2018               18.04.2018

Për përcaktimin e çifteve gjysmëfinaliste hidhet short i lirë ndërmjet 4 ekipeve të kualifikuara në këtë tur.

FINALJA

Data 24.05.2018

Më shumë

Artikuj të ngjashëm