Lajme

Kuvendi nis me një minutë heshtje në nderim të Dritan Priftit

Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të ish-deputetit Dritan Prifti.

Mblidhet sërish sot Kuvendi i Shqipërisë për të vazhduar seancën e ndërprerë ditën e djeshme pas përplasjeve të opozitës me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçin.

Seancae sotme u hap me mbajtjen e një minute heshtje në nderim të ish-deputetit dhe ish-ministrit Dritan Prifti, i cili ndërroi jet% nga një sëmundje e rëndë.

Më pas seanca vazhdoi normalisht e mori fjalën deputeti i LSI, Shezai Rrokaj, me trajtimin e prohejtligjit “për pakicat kombëtare”.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: