Lifestyle

Ky përbërës do ta ndryshojë lëkurën tuaj!

Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre.

Ne shpemzojmë mijëra dollarë në produkte kozmetike, kremra, maska dhe të tjera vetëm për të plotësuar këtë dëshirë.

Lëkura ndikohet nga shumë gjëra, përfshirë faktorët ambiental, dietat e pashëndetshme dhe mosha.

Me kohën lëkura jonë humbet elasticitetin dhe poret mbyllen.

Ja çfarë u duhet për një lëkurë të butë dhe pa akne:

½ e lugës së gjellës sodë bikarbone
½ e lugës së gjellës ujë të distiluar

Përzieni përbërësit dhe aplikojeni në lëkurën tuaj.

Lëreni për pesë minuta dhe pastaj pastrojeni.

Pas tretmanit do të shihni ndryshimin.

Show More

Related Articles

Check Also

Close