Sport

Mirupafshim Coutinho? Liverpool ofron 60 milionë për Lemar

Barcelona është ende pesë ditë prapa për të nënshkruar me Phillipe Coutinho, mirëpo Liverpool ngurron ta mbyllë marrëveshjen.

Drejtuesit e klubit anglez nuk duan të negociojnë. Megjithatë, lajmet e fundit mund të prodhojnë një kthesë të ngjarjeve.

Skuadra e Jürgen Klopp ka bërë një ofertë prej 55,5 milionë paundësh, që do të thotë 60 milionë euro, për lojtarin e Monakos, Thomas Lemar.

Arsenali ishte tashmë pas tij, disa javë më parë, por oferta e “topçinjëve”, afër 40 milionë euro, u refuzua. Francezi përshtatet me stilin e shpejtë të trajnerit gjerman dhe do të mbulojë pozicionin që do të lihet bosh nëse largohet Coutinho (braziliani nuk ka luajtur ndeshjet e fundit për shkak të sikletit në pjesën e prapme, ose për shkak të sëmundjes).

Përveç kësaj, Monaco mund të bëjë zyrtare disa orë pas largimit të Mbappé te PSG, bashkangjitur kështu me shitjen e Bakayoko, Bernardo Silva dhe Mendy, ndër të tjera (Fabinho mund të ikë, po ashtu), kështu që ka shumë më shumë të ardhura se sa përfitime.

Këtë verë, blerja e saj më e shtrenjtë ka qenë nga Belgjika, Tii Tielemans.

Nëse nisja e Lemar u materializua, kjo duket se shtyn Coiutinhon drejt Barcelonës.

Show More

Related Articles