LajmeTe gjitha

Motra e Fildez Hafizit kërkon kujdestarinë e fëmijëve

Kur ka kaluar më shumë se një muaj nga vrasja e gjyqtares Fildez Hafizi prej ish-bashkëshortit të saj Fadil Kasemi, motra e së ndjerës Amela Hafizi ka kërkuar kujdestarinë e fëmijëve të saj.

Kërkesa është depozituarnë Gjykatën civile të Tiranës.

Në seancë pranë gjykatës për tu njohur me kërkesën është thirrur dhe babai biologjik i fëmijëve, Fadil Kasemi. Ky i fundit ka refuzuar që ata t’i dorëzohen tezes.

“Fëmijët s’kanë pse shkojnë tek tezja kur mund të rriten pranë të afërmve të mij”,- mësohet të ketë thënë ai në gjyq.

 

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: