Lajme

Ndalohet 27 vjeçari sepse ka vendosur zjarr në tokën e tij (Foto)

Gjirokastër.

Ndalohet një shtetas për veprën penale “Shkatërrim i pronës me zjarr”.

Nga specialistët e seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër u bë ndalimi i shtetasit :

E. I, 27 vjeç, banues në fshatin Humelicë, Gjirokastër.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi :

Në datë 08.08.2017 dyshohet se ka vendosur zjarr në tokën e tij, në vendin e quajtur “LUFAT”, në fshatin Humelicë, por ska mundur ta kontrolloj dot zjarrin dhe si pasojë është djegur një sipërfaqe prej gjashtë dylym me shkurre.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

Fotografia e Policia e Shtetit

Fotografia e Policia e Shtetit

Fotografia e Policia e Shtetit

Më shumë

Artikuj të ngjashëm