Kulture

Ndron jetë ‘Denisa” këngëtarja me zërin më të ëmbël (Video)

Kush ishte Denisa
Denisa ishte nje kengetare E njohur jo vetem ne Rumani por dhe ne disa shtete te tjera te Evropes.
Nje bukuroshe me zemer te madhe. qe ne daten 23 07.2017 ne oret e para te mengjesit eshte ndar nga jeta ne moshen 28 vjece
Kengetaria e njohur vuante nga semundja e Kanceri prej disa kohesh por per fat te keq nuk munde te perbadhonte dhimbjet ne trupin e saj.

Denisa Jungle, emri i tij i vërtetë Denisa Emilia Răducu, u lind më 13 dhjetor, 1989 në Dragasani, Valcea. Denisa është rritur në një familje muzikantësh nga i ati të birit, kështu që muzika ishte pjesë e jetës së saj që nga fëmijëria e hershme”

Me dhimbje te thelle ne zemer, familja njofton se sot 23 07 2017, denisa la te kendoj engjujt. Trupi i trupit është depozituar në varrezat e kishës belu. Të martën në mëngjes procesion i varrimit do të niset në de drăgășani, në qarkun e vâlcea, ku do të mbahet funerali. Ata që duan t ‘ i thonë lamtumirë engjëlli ynë i vogël… faltorja e varrezave!
NGUSHELLIME FAMILJES U PREFSH NE PAQE E BUKURA DENISA

Më shumë

Artikuj të ngjashëm