Kuriozitete

Njihuni me 10 ndërtesat më të larta në botë të pa ndërtuara ende

Frank Lloyd Wright dikur propozoi ndërtesën “The Illionois”, e cila do të ndërtohej pranë liqenit të Miçigan dhe do të ishte më e larta në vend.

Por, nuk është ndërtuar ende.

Ndërtesa të till aka shumë, të projektuara në letër por ende të parealizuara.

Nëse këto ndërtesa do të realizohen një ditë, përveç faktit që do të jenë mjaft interesante, ato do të shtojnë numrin e ndërtesave qiellgërvishtës në planetin tonë.

Ja cilat janë ndërtesat gjigande të pa ndërtuara ende:

Më shumë

Artikuj të ngjashëm