Lajme

Paloka: Krahason Kryeministrin Rama me… Sinan Hoxhën!

Përmes një statusi në rrjetin social  nënkryetari i Partisë Demokratike ka ironizuar takimin e kryeministrit Edi Rama me gazetarët.
Rama, ashtu sic pritet prej tij, po i kalon te gjitha nivelet e talljes , cinizmit dhe arrogances.
Qe shumica e mediave tanime ose jane shitur ose i jane nenshtruar presioneve te “liderit” , ky eshte nje fakt i njohur. Por zakoni me i fundit i Rames qe i perdor gazetaret si Sinani balerinat per te realizuar videoklipet e tij , tregon se sa shpejt po rrokullisemi

Sigurisht qe faji nuk eshte i gazetareve qe detyrohen te behen pjese e shfaqjeve te tilla por ne se nuk fillon te reagoje gjithesecili per te mbrojtur lirine, personalitetin dhe dinjitetin e tij sot, neser do te jete shume vone

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

Lexoni edhe...

Close
%d bloggers like this: