Lajme

Parashikimi i motit

Sipas “MeteoAlb” territori mbetet me kthjellime deri në mesditë kur vranësira kalimtare shfaqen në zonat veriore – verilindore. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë nën ndikimin e kthjellimeve me vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit ndërsa me vranësira të dukshme mbeten zonat veriore – verilindore. Era do fryjë mesatare deri e fortë pas mesditës, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgë 2 – 3 ballë.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore duke bërë që maksimumi në rang vendi të ngjitet në 31°C.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

Lexoni edhe...

Close
%d bloggers like this: