Lajme

Parashikimi i motit

Ditën e sotme pritet një tjetër rënie  temperaturash prej 2 – 3 gradë në mëngjes, sipas Meteoalb dhe një rënie e lehtë gjatë mesditës duke bërë që minimumi të ulet në 12 – 13°C ndërsa maksimumi të ngjitet deri ne 32°C.

Gjatë paradites së të dielës, pjesa më e madhe e vendit rrezikohet nga shira të përkohshëm në formën e rrebesheve afatshkurtra. Mesdita e së dieles dhe pasditja sjellin rikthjellim të motit në gjithë territorin.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm