Sport

Serfisti sulmohet sërish nga peshkaqeni (Foto)

Serfisti Mick Fanning bëhet sërish protagonist në media. Australiani u sulmua nga një tjetër peshkaqen gjatë garimit të tij në “World Surf League “, duke i mbijetuar ashtu sikurse ndodhi edhe 2 vjet më parë.

Incidenti ndodhi në ujërat e Jeffreys Bay në Afrikën e Jugut, pikërisht në të njëjtin vend ku ai pësoi sulmin në vitin 2015.

Imazhet e incidentit tashmë po bëjnë xhiron e botës dhe Fanning tashmë e fitoi famën e tij. Ashtu sikurse u pa edhe përpara 2 vitesh, ajo çfarë ndodhi me australianin ngjalli panik tek pjesa tjetër e garuesve që ishin në pritje të kryenin provën e tyre.

Në momentin e sulmit, 36-vjeçari e goditi peshkaqenin me grusht nga tavolina e serfit, ndërkohë që shumë shpejt i erdhën në ndihmë persona të tjerë që vunë re praninë e disa peshkaqenëve të tjerë. Mick Fanning është shpallur 3 herë kampion bote në serf dhe psedonimi i tij është “rrufeja e bardhë”.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm