Sport

Shqipëri-Itali është ndeshja ku Cana përfundimisht do të jap lamtumirën

“Me këtë rast, FSHF do të organizojë ceremoninë e posaçme për mbylljen e...

Ish-kapiteni i ekipit kombëtar të futbollit Lorik Cana do të mbyllë zyrtarisht karrierën e tij në datën 9 tetor përpara ndeshjes zyrtare eleminatore Shqipëri-Itali, ka njoftuar Federata Shqiptare e Futbollit.

“Me këtë rast, FSHF do të organizojë ceremoninë e posaçme për mbylljen e karrierës të kapitenit të saj ndër vite, i cili numëron edhe rekordin e pjesëmarrjes me fanellën kuqezi të përfaqësueses, me 93 ndeshje.

Përpara nisjes së takimit, një ceremoni speciale do të realizohet në vlerësim dhe mirënjohje për ish-kapitenin Lorik Cana”, thuhet në njoftim.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: