Showbiz

Taylor Swift i hakmerret Katy Perry’t në mënyrën më të ashpër (Foto+Video)

Muajin e kaluar në emisionin e James Corden ‘ Carpool Karaoke’ përmendi zënkën e kamotshme më  këngëtaren e njohur Taylor Swift.

Duke e diskutuar kuptimin e kë ngë s së  saj më  të  re ‘Swish Swish’ me reperen Nicki Minaj, Perry u kthye të  flasë  pë r mosmarë vshjen që  kishte pasur me Taylor pë r kërcimtaret e saj. Këngëtarja u shpreh haptas se ajo kishte tentuae ta thëriste në telefon dhe t’i ulte gjakrat në mes tyre, mirëpo Taylor kishter refuzuar.

Si kundërpërgjigje ajo kishte publikuar këngën “Bad Blood” të  shkruar posaqërisht për të .Në  këtë  pikë  ajo tha se këtë  luftë  ajo e nisi dhe ajo duhet ta përfundojë , shkruan New York Post, transmeton gazetametro.net

Ditën e enjte Perry mori një  përgjigje nga Taylor Sw ift, por në  mënyrën më të keqe dhe në  kohë aspak të duhur.  Në të njejtën ditë  që  Katy Perry lansoi albumin e saj ‘Witness’, jo rastësisht zgjodhi edhe Taylor të  lansonte të  gjitha hitet e saj të  cilat i kishte tërhequr në  vitin 2014, dhe këtë e bëri në  të  gjitha platformat muzikore.

Bisedat për rikthimin e albumeve të Taylor SWift kanë filluar që prej vitit 2014, kur ajo vendosi ti hiqte nga platforma muzikore’ Spotify’  pë rarsye se nuk i paguanin artistët për të drejtat e tyre autoriale. Pra këngë tarja nuk e kishte urgjente  ta publikonte pikërisht në ditën e njejtë  kur e publikoi edhe Katy Perry. Nuk është aspak koincidencë.

Tentimi i Katy Perryt për të zbutur dhe harruar këtë problem disa vjeçar nuk funksionoj, përkundrazi tani lufta dhe rivaliteti në mes tyre është  bërë më e madhe.

 

Më shumë

Artikuj të ngjashëm