Sport

Teksa Mayweather dhe McGregor ishin në ring, fansat e tyre përleshen në kinema (Video)

Ndeshja e boksit mes Mayweather dhe McGregor ngjalli një interes të jashtëzakonshëm në mbarë globin, duke ngulur para ekraneve me miliona fansa të dy boksierëve.
Madje për këtë sfidë u organizuan edhe salla të mëdha për ta ndjekur atë.

Në një sallë të tillë në një kinema në Bury të Anglisë ndodhi e papritura.

Ndërsa në sfond Mayweather luftonte me McGregor fansat e tyre nisën një përleshje masive në sallë.

Dëshmitarët thotë se më shumë se 30 persona u përleshën mes tyre, ndërsa forcat e sigurisë prezente nuk mundën t’i ndalonin për shkak të numrit të madh të pjesëmarrësve dhe gjithçka u qetësua pas ndërhyrjes së policisë.

Show More

Related Articles