NjoftimeTe gjitha

Temperatura të acarta në Shqipëri, parashikimi për sot e nesër

Moti duket se do të jetë i thatë, pa reshje edhe gjatë ditës së nesërme, por temperaturat do të jenë shumë të ulëta.

Kështu thuhet në buletinin ditor të Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimit të Rreziqeve Natyrore.

Parashikimi i motit

Sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Temperaturat

Nesër (e enjte, dt.07) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 3 °C / 12 °C

në vendet e ulëta: 1 °C / 11 °C

në vendet malore:  -3 °C / 9 °C.

Era

Sot pasdite do të fryjë e lehtë, ndërsa nesër do të forcohet deri në mesatare gjatë pjesës së dytë të ditës.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: