Sport

U-17, trajneri Mustedanagic shpall listën për turneun zyrtar të UEFA-s

Kombëtarja shqiptare e futbollit, mosha U-17 e drejtuar nga trajneri Dzemal Mustedanagic do të zhvillojë një turne zyrtar të UEFA-s, të vlefshem për kualifikueset e kampionatit Europian të kesaj grupmoshe. Turneu do të zhvillohet në Shqipëri nga datat 19-25 tetor ku bëjnë pjesë, Spanjë U-17, Kroaci U-17 dhe Lihtenshtejn U-17, jemi përkatësisht grupi i dytë.

Ky është kalendari i ndeshjeve:

19 tetor
12:00 Spanjë-Lihtenshtejn “Niko Dovana”
14:00 Shqipëri-Kroaci “Selman Stermasi”

22 tetor
12:00 Spanjë-Shqipëri “Selman Stermasi”
14:00 Kroaci-Lihtenshtejn “Elbasan Arena”

25 tetor
14:00 Kroaci-Spanjë “Elbasan Arena”
14:00 Lihtenshtejn-Shqipëri “Selman Stermasi”

Mëposhtë do të gjeni listën e futbollistëve të grumbulluar nga trajneri Mustedanagic:

lista u17 xhemo

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

Lexoni edhe...

Close
%d bloggers like this: