Sport

U19 e femrave, humbet miqesoren ndaj Bosnje & Hercegovines

Kombetarja shqiptare e futbollit per femrat, mosha U19 ka humbur sot ne miqesoren e ores 10:00 Shqiperia U19  0-4 Bosnje & Hercegovine U19, ne miqesoren e zhvilluar ne qendren e ekipeve kombetare ne Kamez. Futbollistet e drejtuara nga trajneri Nevil Dede nuk kane mundur te marrin nje rezultat pozitiv ne kete perballje te dyte miqesore midis dy vendeve.

Kujtojme Shqiperia fitoi miqesoren e zhvilluar diten e marte, date 29 gusht me rezultatin 2-0 me nje dopiete te Uendi Mujaj. Pjesa e pare ka perfunduar 0-3 per perfaqesuesen e Bosnjes dhe ne te dyten kane shenuar edhe golin e katert e te fundit per kete takim.

Show More

Related Articles