Lajme

Vietnam, 54 numri i viktimave nga përmbytjet (Foto)

Sa vjen dhe vazhdon të  bëhet me tragjik bilanci i viktimave nga përmbytjet në Vietnam.

Sipas mediave te huaja numri i të vdekurve ka shkuar të paktën 54, ndërsa janë regjistruar deri tani 39 të humbur.

Provinca më e prekur është ajo e Hoa Binh, ku numërohen 17 të vdekur dhe 15 të zhdukur. Përmbytjet kanë shkatërruar mijëra shtëpi dhe rrugë.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

Lexoni edhe...

Close
%d bloggers like this: