Politike

Zbardhen detaje nga takimi Basha – Mediu, ja për çfarë kanë biseduar

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar me aleatin e tij Fatmir Mediu.

Gjatë këtij takimi, Basha dhe Mediu këtë diskutuar për bashkëpunimin që opozita duhet të ketë për reformat që do ndërmarrin.

Konkretisht ata kanë diskutuar lidhur me reformën zgjedhore dhe atë kushtetuese.

Sipas tyre do të zgjedhin disa eksperte, të cilët do të marrin pjesë në takimet e tjera që do zhvillohen.

Show More

Related Articles