LajmeTe gjitha

Zbulohet identiteti i dy shqiptarëve që kanë lidhe me ISIS

Pas arrestimit të pedagogut shqiptar në Malajzi, Klodian Zaimajt, i njohur edhe me emrin fetar Ibrahim, zbulohet identiteti edhe i dy shqiptarëve të tjerë, që si po ai, dyshohen se kanë lidhje me terroristët e ISIS.

Bëhet fjalë për dy shqiptarët me inicialet J. Z., nga Tirana dhe A. G., nga Lushnja.

 Për Klodian Zaimin, dyshohet se ka financuar, indokrinuar e dërguar në Siri 20 shqiptarë që kanë studiuar në Siri dhe Jordani. Një pjesë e këtyre studentëve dyshohet se janë përfshirë në radhët e ISIS.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: