Kuriozitete

Zbulohet më në fund kura që shëron kancerin

Rudolf Breuss është një doktor austriak, i cili e ka kaluar të gjithë karrierën e tij në kërkim të një kure për kancerin. Të gjitha gjetjet e tij e kanë bërë që të dal në një përfundim, duke zbuluar dietën që mund të kurojë kancerin për 42 ditë.

Kjo lloj diete i ka ardhur në ndihmë qindra-mijëra njerëzve që luftojnë me sëmundjet kancerogjene që prej vitit 1980.

Ndryshe ajo është e njohur si “Trajtimi përfundimtar i kancerit nga Bress” dhe është një dietë shumë strikte, e cila përfshin konsumimin e sa më shumë frutave dhe perimeve, të cilat ju duhet t’i konsumoni për 42 ditë me radhë.

Qelizat e prekura nga kanceri kanë një metabolizëm të ndryshëm nga ato të shëndetshmet, kështu që dieta e Breuss ka si qëllim të “vdesë” qelizat e sëmura dhe të ndihmojë ato normalet që të lulëzojnë. Njerëzit që e kanë provuar raportojnë rezultate të menjëhershme që në javën e parë të përdorimit.

Përbërësit:

1 rrepë e zezë;

1 panxhar i madh;

1 karrotë;

3-4 gjethe selinoje;

gjysmë patateje;

Përgatitja:

Kombinojini të gjithë përbërësit në një blender dhe pini gjysmë litre të kësaj pije çdo ditë.

Si funksionon:

Dr. Breuss ka shpjeguar se i gjithë thelbi i kësaj diete janë nivelet e larta të proteinave.

Ingredientët që janë përfshirë në këtë recetë nuk janë zgjedhur rastësist, pasi secili prej tyre është studiuar mirë për një kohë të gjatë.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm