Lajme

Aksident i frikshëm te ‘Syri i Kaltër’, çifti përfundon me BMW në lumë

Një aksident i frikshëm ma ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Gjirokastër – Sarandë. Një automjet tip BMW ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal pranë vendit të njohur si ‘Kriporja’, afër pikës turistike të Syrit të Kaltër.

Nga të dhënat e para mësohet se kanë mbetur të plagosur një çift që udhëtonin me këtë automjet. Me plagë më të rënda është bashkëshortja.

Çifti është dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Sarandës. Identiteti i tyre nuk bëhet me dije ende. Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara. /lapsi.al

Loading…

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: