Një aksident i rëndë me pasojë tre të plagosur ka ndodhur para pak çastesh në Sovjan të Korçës.

Mësohet se në aksidenti ndodhi pasi mjeti tip furgon me drejtues Bujar Hoxha, u përplas me mjetin tip “Volkswagen”, me targa greke, me drejtues Andrea Mazelli.

Për pasojë janë dëmtuar 3 pasagjerët e mjetit tip “Volkswagen”, Gjergj, Armando (14 vjec) dhe Madiana Mazelli, të cilët u dërguan në Spitalin e Korçës, aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po kryhen veprimet procedurale dhe po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit”.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *