Lajme

VIDEO/ Në Sarandë plas sherri për turistët

riza ekonomike dhe fakti që shqiptarët po braktisin bregun e jugut, ka bërë që të ketë edhe situata të pakëndshme.…

Read More »

Operacion i madh në Prishtinë, arrestohen 3 të huaj dhe 1 kosovar të dyshuar për vrasje

Një operacion policor mbrëmjen e së mërkurës nga Policia e Kosovës në disa lagje të Prishtinës ka çuar në arrestimin…

Read More »

Një vezë 8 mijë lekë/Moderatorja publikon listën e plotë të çmimeve për produktet e tjera

Debati i madh për çmimet e larta në jug të Shqipërisë, të cilat nuk janë lehtësisht të përballueshme për pushuesit,…

Read More »

Drogë dhe armë në shtëpi, arrestohet 31-vjeçari shqiptar në Itali

Në një operacion të koduar “Street Drugs” policia e Arezzo në Itali njoftoi se ka vënë në pranga një 31-vjeçar…

Read More »

Artistët kundër ligjit për Teatrit njoftojnë takimin me ambasadoren e BE

Artistët që janë kundër ligjit që i hap rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar, kanë thënë sot se ambasadorja e BE…

Read More »

Falsifikonin karta bankare dhe… hakerat rusë bënin pushime falas në Shqipëri

Kur jemi në kulmin e sezonit veror, rastet e mashtrimeve online nëpërmjet rezervimeve në hotelet dhe resortet në Shqipëri ka…

Read More »

Mashtrimi me djathin, mjeku ngre alarmin: Niseshteja rrezikon jetën e diabetikëve!

Përqindja e lartë e niseshtesë në djathë, shkakton probleme serioze tek personat të cilët janë të prekur nga diabeti. Sipas…

Read More »

Kryeplaku del nga burgu dhe masakron me thikë babanë

Policia e Memaliajt ka arrestuar një 30-vjeçar në fshatin Zhapokikë, pasi ka tentuar të vrasë me thikë babain e tij…

Read More »

Miliona euro drogë, 10 shqiptarë në pranga

Ka qenë një hetim i nisur disa muaj më parë që ka çuar në pranga jo pak, por 10 shqiptarë…

Read More »

Vjen për pushime në Shqipëri, i vjedhin makinën

E ka pësuar keq një i ri që kishte ardhur me pushime në Shqipëri. Një ditë parë atij i kanë…

Read More »

Nën hetim për shpërdorim detyre, Prokuroria çon në gjyq ish-Kryebashkiakun

Disa ditë pasi e kishte marrë si të pandehur për veprën penale të “shpërdorimit të detyrës” ish–kryetarin e Bashkisë Vau…

Read More »

VIDEO/ Sekuestrohen në Itali dhjetëra makina luksoze me targa shqiptare

Guardia di Finanza ka sekuestruar një numër makinash me targa nga Shqipëria, Bjellorusia e Ukraina, të blera nga qytetarë italianë.…

Read More »

Sherri për të dashurën, 30 vjet burg shqiptarit në Itali

30 vjet e 8 muaj burg për Fitim Koldashin, 27-vjeçarin shqiptar që në qershor 2017 vrau italianin Manuel Spinelli në…

Read More »

Raporti për mafien shqiptare mbërrin në parlamentin italian: Po na mbysin edhe me heroinë turke

Ministria e Brendshme italiane i ka vënë në dispozicion parlamentit të këtij vendi një relacion në lidhje me raportin e…

Read More »

Vrasja e dyfishtë në Shkodër, ja ku u vodh makina e autorëve, ngushtohet ‘lista’ e pistave të hetimit

Makina e autorëve që ekzekutuan çiftin në Shkodër është vjedhur në Kosovë. Hetuesit e zbuluan këtë fakt përmes numrit të…

Read More »

Autokombajna aksidenton për vdekje një person, prangoset drejtuesi

Policia e Cërrikut ka vënë në pranga drejtuesin e mjetit bujqësor, autokombajnë,  i cili përplasi për vdekje një 50-vjeçar që…

Read More »

Detaje nga aksidenti në Elbasan, dy persona përfundojnë në spital, arratiset njëri nga drejtuesit e mjeteve

Dy automjete janë përplasur në Elbasan paraditen e së mërkurës, në aksin rrugor Elbasan – Metalurgji. Si pasojë e përplasjes…

Read More »

Nuk arriti të mbijetojë, vdes edhe Albina 3-vjeçare pas babait dhe motrës

Rëndohen pasojat e aksidentit tragjik, mëngjesin e së hënës në autostradën gjermane në Dunningen. Pasi ai u mori jetën babë e bijë,…

Read More »

U kap me 112 kg drogë në Greqi, arrestohet shqiptari

112 kilogramë kanabis sativa janë sekuestruar në vendin e quajtur “Metamorfosi” në aksin Janinë-Kozan.  Burime për mediat bëjnë me dije se…

Read More »

Tmerr në avionin me shqiptarë nisur nga Rinasi për Milano, ulje emergjente në Sanzio

Një avion Boeing 737 me pasagjerë të nisur nga aeroporti i Tiranës, është detyruar të bëjë një ulje emergjente pasditen…

Read More »

Përplasen dy automjete, një i plagosur në Elbasan

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan – ish-Kombinati Metalurgjik. Një person ka mbetur i lënduar,…

Read More »

Shmanget ngjarja e rëndë në plazhin e Vlorës

Një vrojtues plazhi i ka dhënë ndihmën e parë një personi rreth 40 vjeç, i cili po rrezikonte të mbytej.…

Read More »

Burri i jep fund jetës në mes të Durrësit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës. Një burrë, emri i të cilit ende nuk është…

Read More »

“Nuk na leverdis censura”, Facebook lejon videot e fëmijëve të abuzuar online

Akuza të tjera janë bërë së fundmi kundër rrjetit më të madh social Facebook në një dokumentar të Channel 4…

Read More »

VIDEO/ Zjarr i madh në Shkozet, por zjarrfikëset nuk shkojnë

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në Shkozet të Durrësit. Por ndërsa flakët janë përhapur shumë, zjarrfikëset…

Read More »

Ngjarje e rëndë në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës. Burime nga policia thanë se, ditën e hënë është paraqitur me urgjencë…

Read More »

Zjarr në një apartament në Tiranë

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në një apartament në zonën e Brrylit në Tiranë. Në vendin e ngjarjes kanë…

Read More »

Shqiptari alarmon policinë italiane

Karabinierët e stacionit policor të Ostuni në Brindisi janë vënë në alarm mesditën e së martës. Në orën 12.45 minuta…

Read More »

Aksidenti në autostradë, vdes i plagosuri

Ka humbur jetën njëri nga personat e plagosur në aksidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. 3 makina…

Read More »

Qeveria shqiptare dhe BB prezantojnë objektivat e Autostradës Dixhitale

Qeveria shqiptare dhe Banka Botërore prezantuan në një takim të ditëve të fundit në Tiranë objektivat e Autostradës Dixhitale. Vetëm…

Read More »

Nuk ndalet kanabisi shqiptar, ja sa u kapën sot në Greqi

Një sasi prej 112 kg kanabis sativa u sekuestrua prej anti-drogës së Janinës, në vendin e quajtur “Metamorfosi” në aksin…

Read More »

Zbulohen emrat, ja kush është shqiptari që vdiq bashkë me vajzën në aksident

Është zbuluar identiteti i shqiptarit nga Kosova dhe vajzës së tij që humbi jetën gjatë ditës së djeshme në një…

Read More »

Shpërthen në flakë një makinë në Tiranë

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrethrrotullimin e ‘Zogut të Zi’…

Read More »

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Tre makina janë përplasur, ndërsa janë të plagosur dy persona.…

Read More »

Hapen aplikimet për Shkollën e Policisë, çfarë duhet të dini për konkursin

Janë bërë publike kriteret të cilat duhet të plotësoni për tu bërë pjesë e konkursit për në Akademinë e sigursë.…

Read More »

Shqiptari dhe rusja kapen kokainë, ja çfarë i tradhëtoi

Dy korrierë droge, një shqiptar dhe gruaja e tij ruse, të moshës 33 e 28 vjeç, janë arrestuar mbrëmë nga…

Read More »

VIDEO/ 5 minuta shi, përmbytën sërish Tiranën

Në vetëm 5 minuta shi sërish përmbytje në rrugët e Tiranës. Pamjet që shikoni në videon e mëposhtme janë filmuar…

Read More »

Aksident i rëndë në Elbasan, një i vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Elbasan. Një 50-vjeçar ka ndërruar jetë në spitalin e Elbasanit…

Read More »

Anija ‘Iliria’ nxjerr nga ishulli i Sazanit 50 turistë të bllokuar

Rreth 50 turistë të huaj dhe shqiptarë u bllokuan në ishullin e Sazanit, ndërsa në ndihmë i ka ardhur anija…

Read More »

Identifikohet gruaja, viktima e rrufesë në Shkodër

Një rrufe ka rënë sot në fshatin Sukaj të njësisë administrative Dajç në Shkodër. Nga të dhënat paraprake mësohet se…

Read More »

Policia e Shkodrës aksion blic, sekuestron 3 armë zjarri dhe një sasi lënde narkotike cannabis sativa

Nga shërbimet operacionale të DVP Shkodër dhe Repartit FNSH Shkodër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, u…

Read More »

Burrë e grua drejtuesit e bandës, 73 vite burg për 8 shqiptarët e drogës në Itali

Dënime ekzemplare janë dhënë nga gjykata, pavarësisht kërkesës për gjykim të shkurtuar për 8 të arrestuarit në mars të vitit…

Read More »

VIDEO/ Shefi i Qarkullimit në Burrel, dhunon një person që lufton për bukën e gojës

Shefi i Qarkullimit të Policisë Rrugore, në Burrel, është fiksuar në një video, duke dhunuar një qytetar, i cili sipas…

Read More »

Bie rrufeja, plagos tre persona në Shkodër

Ndryshimi i motit, sot, është pasuar edhe me ngjarje të rralla, ku ndryshimet atmosferike, kanë shkaktuar edhe të plagosur. Rasti…

Read More »

Bypass-et e Fierit dhe Vlorës. Gjiknuri: Tenderi i ndërtimit në fillim të gushtit

Pas disa vitesh zvarritjeje, tenderi për ndërtimin e dy nyjeve rrugore më të rëndësishme të jugut, “bypass”-in e Fierit dhe…

Read More »

Bum turistik? Deputeti publikon videon me dron nga plazhet e Vlorës

Kryeministri Edi Rama por edhe ministrat, paralajmëruan që në muajin prill se kjo verë do të ketë bum turistësh në…

Read More »

Klosi mbyll guroret në malin e Tomorit, akuza gjykatës së Vlorës

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi, ka marrë masën e bllokimit të lejeve të guroreve që operojnë në malin e Tomorit.…

Read More »

Tjetër tërmet i fuqishëm trondit Shqipërinë

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Shqipërinë pak momente më parë, rreth orës 15.05. Tërmeti me magnitudë 4.7 pati epiqendër…

Read More »

Zbarkojnë në Vlorë dy Jahte luksoze

Jemi në kulmin e sezonit turistik dhe në bregdetin e bukur të Vlorës ia kanë “behur” du jahte turistike. Dy…

Read More »

Vrasja në Shkodër, tre të rinj arrestohen me armë

Vrasja brenda makinës e një çifti, në qendër të qytetit, ka mobilizuar Policinë e Shkodrës, që ka nisur një sërë…

Read More »