Lifestyle

Nëse kërkon mënyrën perfekte për t’u hakmarrë ndaj atyre që të lëndojnë, kjo është për ty!

Dëshira për t’u hakmarrë është e natyrshme, sado që ta bindim veten se nuk jemi tipa hakmarrës. Mirëpo shpesh ne…

Më shumë »

Një lugë të vogël sheqer shtoni në shampo, kjo është këshilla e ekspertëve

Dermatologia Francesca Fusco konsideron që nëse i shtoni pak sheqer shamponit do të jetë truku më i mirë për bukurinë…

Më shumë »

Kurrë Mos i jep llogari askujt për këto vendime në lidhje me jetën tënde

Shumë nga vendimet tona shkaktojnë pyetje dhe komente nga njerëzit e tjerë, familjarë, miq, apo persona të afërm që për…

Më shumë »

“Na daltë për hajër” Kerofobia, frika e të qënit i lumtur

E keni provuar ndjesinë e diçkaje që duket shumë mirë për të qenë e vërtetë, dhe shihni se majft gjëra…

Më shumë »

Vetëm një pije alkolike në ditë mund të të shkurtojë jetën

Të pish një gotë alkool në ditë mund të të shkurtojë jetën, sipas një studimi të ri, shkruan tgcom.it Një…

Më shumë »

Luftoni aneminë me ushqim

Ushqimet ndihmojnë që të luftohet anemia, pasi ajo shfaqet kur numri i rruazave të kuqe të gjakut është shumë i…

Më shumë »

Ushtrimi më i mirë fizik për largimin e stresit dhe ankthit

Simptomat e stresit dhe shqetësimit i prekin një përqindje të madhe të njerëzve, ku vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, sipas…

Më shumë »

Kujdes! Këto gjëra do bëni nëse jeni të dehur!

Kur janë të dehur njerëzit bëjnë gjëra nga më të ndryshmet. Disa thonë se njeriu është vetvetja, disa të tjerë…

Më shumë »

Gjashtë organet e trupit pa të cilat mund të jetojmë

Trupi i njeriut është tejet interesant. Kur e dhuroni një njësi gjak, ju i humbni rreth 3.5 trilionë qeliza të kuqe…

Më shumë »

Ky është populli që tradhton më së shumti në botë

Italianët, një popull i shenjtë, turistësh dhe… tradhtarësh.  Të paktën sipas sondazhit të fundit të kryer nga një portal i…

Më shumë »

Arsyet pse është më mirë të jesh single kur je 20 vjeçe

Shumica prej nesh dëshirojnë të kenë shoqëri. Ne duam të kemi dikë që të kalojë kohën tonë, të ndajmë pikëpamjet…

Më shumë »

5 Gabimet që bëni cdo ditë, ja pse nuk ju rriten flokët

Të kujdesesh për flokët në ditët e sotme shumë më e thjeshtë se më parë, kjo edhe falë shumëllojshmërisë së…

Më shumë »

Banane për mëngjes? Dietologët nuk e rekomandojnë

Dietologët japin arsyet përse nuk duhet të hani banane në mëngjes. Të gjithë e dimë tashmë që mëngjesi është vakti…

Më shumë »

Këshilla të ekspertëve: Kështu e ktheni pasionin në shtrat!

Në rastet kur eksitim plotësisht zhduket në dhomë gjumi nuk ka nevojë të alarmoheni. Ju vetëm duhet të filloni të…

Më shumë »

Pesë shenja horoskopi të cilat pas ndarjes i kthehen partnerit

Shenja në të cilën ndokush është lindur deri në një masë përcakton karakterin, madje edhe sa është romantikë në dashuri,…

Më shumë »

Kjo pranverë të gjithë me vija! (Foto)

Horizontale, vertikale, diagonale, në versionin klasik bardhezi apo bardhë e blu, apo në variantin shumëngjyrësh, vijat janë një nga kontrastet…

Më shumë »

Kur qeni do t’ju sulmojë: Si të shpëtoni dhe të kaloni pa ju kafshuar!

Disa qen sillen çuditshëm dhe dinë të jenë shumë agresivë dhe të jenë armiqësorë. Kjo do të thotë edhe kërcënim…

Më shumë »

10 kg në 7 ditë! Dietë e bërë nga një kardiolog!

Jo të gjithë mund të mbajnë çdo lloj diete. Nëse dëshironi të shmangni problemet serioze shëndetësore, është e domosdoshme që…

Më shumë »

Babai zbulon të vërtetën pas mesazhit në facebook

Babai zbulon të vërtetën pas mesazhit në facebook. “Shiko se djali yt nuk të ngjan”. Një frazë e shkruar në…

Më shumë »

Cilat janë gjërat që çdo prind do të donte të dinte para se të bëhej me fëmijë

Të sjellësh në jetë një fëmijë është një nga vendimet më të rëndësishme në jetë. Ndoshta edhe më i vështiri…

Më shumë »

Kombinimet e jashtëzakonshme të ngjyrave të pranverës 2018

Një gjë është e sigurtë! Këtë pranverë do të shpërthejnë ngjyrat…Nga më të fortat te ato pastel! Ju duhet vetëm…

Më shumë »

5 mënyra për tu zgjuar me ‘flokun e ëndrrave’ tuaja

1.Për të pasur flokun që keni ëndërruar gjithmonë, si fillim duhet të dini me çfarë po flini. Këllëfët e jastëkut…

Më shumë »

Kush mund të quhet Mashkulli Ideal?

Shkencëtarët kanë treguar një “prototip” mashkulli, i cili sipas fakteve të mbledhura gjatë hulumtimeve, mund të konsiderohet partneri ideal. .Ai…

Më shumë »

Gazetari shqiptar bëhet baba për herë të katërt

Gazetari i njohur Ismet Drishti është bërë sërish baba. Drishti dhe bashkëshortja e tij janë bërë prindër të një vajze…

Më shumë »

Shën Valentini po afron, ju tregojmë si të festoni sa më bukur

Të gjithë ju që jeni në një marrëdhënie, me siguri keni filluar të planifikoni gjithçka për ta bërë Shën Valentinin…

Më shumë »

Kjo nënë lind 5 fëmijë

Mbrëm në orën 05 h 20 min. u bëra Nënë mbas 10 vjetëve martesë thotë kjo nënë e lumtur për…

Më shumë »

Personat që nuk duhet të marrin vaksina kundër gripit

Mënyra më e mirë e parandalimit të virusit të gripit është vaksinimi me vaksinën kundër gripit. Vaksinimi mbron vetë personin…

Më shumë »

Mposhtni urinë dhe rritni përqendrimin duke ngrënë këto fruta të thata

Fistikët janë shumë më tepër se sa një shoqërues ato janë të shëndetshëm për tu ngrënë në një aperitiv. Fistikët…

Më shumë »

Cili është viti më i lumtur dhe më i vështirë i martesës

Jo të gjithë çiftet e kuptojnë se përpjekja nga të dy partnerët është e nevojshme për vazhdimin e një marrëdhënieje.…

Më shumë »

Gruaja kap burrin me dashnoren!

Një person u kap mat nga gruaja e tij teksa ishin duke u bërë gati për të filluar “aksionin” në shtrat…

Më shumë »

Vjen të marrë gruan që i kishin bërë mblesëri, por ajo që i bëri natën e parë ..

Një emigrant ka pranuar të krijojë familje me një vajzë të cilën e ka njohur me mblesëri, por ajo që…

Më shumë »

Vajza i thotë që ajo do bëjë ‘fletën’ dhe duhet ti kapi këmbët (Video)

Vajza i thotë që ajo do bëjë ‘fletën’ dhe duhet ti kapi këmbët, shokohet nga ajo që shikon pasi ajo…

Më shumë »

Habit dashnorja: Më la mua lakuriq në krevat dhe iku …

Pasi më premtoi se 2018-ta do të jetë viti ynë, i dashuri im i martuar është i vendosur të qëndrojë…

Më shumë »

Humbisni 10 kilogram në vetëm 2 javë!

Doni të humbisni peshë? Nutricionistët dhe ekspertët e shëndetit në gjithë botën rekomandojnë kosumimin e vezëve të ziera për të…

Më shumë »

6 gënjeshtrat që bashkëshortet ua thonë burrave

Kush tha që gënjeshtrat janë të dëmshme? Ndonjëherë, që një lidhje të funksionojë më së miri, herë pas here duhen…

Më shumë »

Studim: A është mbipesha e trashëgueshme?

Obeziteti është një problem global shëndetësor në rritje dhe një faktor i madh rreziku për shfaqjen e sëmundjeve të tilla…

Më shumë »

Nuk i prenë sandviçin në pjesë të barabarta, shikoni ç’bën ky person…

Ka disa persona që janë të “çmendur” të jenë sa më të rregullt dhe transparent. Por një person nga Australia…

Më shumë »

Si të kujdeseni për rrobat nga kashmiri?

Prejardhja e kashmirit, vjen nga dhitë e malit Hyrcus, të cilat rriten në zonën Kashmir në Indi. Këto dhi, leshi…

Më shumë »

L’oréal Paris bën historinë, promovon produkt me modele me mbulesë (Video)

Brendi i njohur kozmetik L’oreal Paris, ka bërë historinë duke bërë dicka të jashtzakonshme! Kjo pasi për herë të parë,…

Më shumë »

4 mënyra për t’i zgjeruar këpucët e ngushta

A ju ka rastisur ndonjëherë të blini një palë këpucë të përsosura, por jeni zhgënjyer krejtësisht kur e keni kuptuar…

Më shumë »

Njerëzit jetojnë bashkë me familjarët e vdekur (Foto/ Video)

Pamje si në serialin “Walking Dead”, në të cilin disa njerëz luftojnë me zombi. Ky është një fshat në Indonezi…

Më shumë »

Kanceri është një sëmundje moderne e krijuar nga njeriu

Kanceri është një sëmundje moderne, e krijuar nga njeriu, e shkaktuar nga faktorët ambientalë dhe ushqimet, sipas studimit nga University…

Më shumë »

Shenjat që tregojnë se po ushqeheni keq

Si të dalloni nëse keni mungesa ushqimore dhe si t’i korrigjoni ato? Kequshqyerja apo ushqyerja e pamjaftueshme mund te reflektohet…

Më shumë »

Shpikësit më të mëdhenj të armëve të zjarrit (Foto)

Ndërsa armët e dorës u zhvilluan, shumë njerëz kontribuan në krijimin e teknologjisë që ne kemi sot. Njihuni më poshtë…

Më shumë »

9 tendenca mode që do mbizotërojnë në 2018-ën

Zbuloni cilat do jene disa nga tendencat e modës mbizotëruese ne 12 muajt ne vijim. Viti i ri sapo ka…

Më shumë »

Flet djali i Inva Mulës dhe Piro Çakos (Video)

Antoni Çako është djali i sopranos Inva Mula dhe kompozitorit Piro Çako. Ai vjen direkt nga Parisi, por nuk ka…

Më shumë »

7 sekrete që përdorin indianet për të rritur flokët

Ndodh shumë rrallë të ketë vajza që preferojnë flokët e shkurtra. Mund të themi që pjesa dërrmuese është në “luftë”…

Më shumë »

Seksin treshe e ke provuar? Sara Kapo: Edhe po edhe … (Video)

Fotoja e saj nudo me një femër në vaskë e vendosi Sara Kapon menjëherë në qendër të vëmendjes. Vajza rebele…

Më shumë »

E lashë gruan për dashnoren, por ajo …

Një burrë 45-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun” historinë e tij të tradhtisë me një kolege të punës. Ai ka…

Më shumë »

Çfarë po i vret pornostaret

Olivia Nova, e njohur në industrinë e filmave me pullë të kuqe si Alexis Rose Forte u gjet e pajetë…

Më shumë »