Njoftime

Njoftim/Kanë humbur një pal çelsa makine

Në redaksinë e VloraNews ka ardhur një mesazh, në të cilin thuhet se në afërsi të rrugës Muradie kanë humbur…

Read More »

Njoftim/Janë gjetur një pal çelsa makine

Në redaksinë e VloraNews ka ardhur një mesazh. Janë gjetur një pal çelsa makine, të tipit mercedes benz, çelsat janë gjetur…

Read More »

Njoftim/Janë gjetur një pal çelsa makine

Në redaksinë e VloraNews ka ardhur një njoftim në të cilin thuhet se është gjetur një  çelës makine. Celsi është…

Read More »

Njoftim/Ka humbur një portofol

Në redaksinë e Vlora News ka ardhur një njoftim, në të cilin thuhet se ka humbur një portofol përball pastiçeri…

Read More »

Ujësjellës Kanalizime Vlorë, njofton zhvillimin e “Dëgjesës Publike” me qytetarët për tarifën e re të ujit të pijshëm.

Njoftim /Në zbatim dhe në përmbushje të ligjit 119/2014 “Për të Drejtën e Informimit” dhe ligjit 8102, datë 28.03.1996 i…

Read More »

Njoftim: Kërkohet në Vlorë shtëpi 1+1 me qera

Në redaksinë e Vlora News ka ardhur një kërkesë për një shtëpi 1+1 me qera në Vlorë. Personi i interesuar…

Read More »

NJOFTIM! Ministria e Financave dhe Ekonomisë, Shërbimi Kombëtar i Punësimit, nën kujdesin e veçantë të Kryeministrit Z. Edi RAMA organizon ne datën 23 Qershor 2018 ora 08:00 në sheshin përgjatë Lungomare

Pananiri rajonal i punës Vlorë. Panairi synon të vendosë marrëdhënie konkrete bashkëpunimi dhe komunikimi midis ofertës dhe kërkesës në tregun…

Read More »

Kërkohet urgjent ndihmë

Ju lutem me sadopak që mundemi ta ndihmojmë. Kjo është Amiona Palaj nga qyteti i Vlorës,vetêm 7-vjeçe e diagnostikuar me…

Read More »

Njoftim: Kanë humbur një palë syze

Në redaksinë e VloraNews ka ardhur një njoftim se  kanë humbur një palë syze optike me xham të trashë, të…

Read More »

Pelegrinazhi në Kishën e Laçit , policia jep njoftimin urgjent

Afro 1 milion pelegrinë “zbarkojnë” në vendin e shenjtë të Shna Ndout duke e kthyer kështu Laçin në kryeqendër te…

Read More »

Të martën bllokohet një tjetër pjesë në aksin Tiranë – Durrës

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore informon se në vijim të ndërhyrjes për riparimin e shtresave asfaltike në aksin Qafë…

Read More »

Për të gjithë komunitetin çam dhe patriotët e tjerë shqiptarë

Për të gjithë komunitetin çam dhe patriotët e tjerë shqiptarë, të cilët dëshirojnë të marrin pjesë në marrshimin në Qafë-Botë,…

Read More »

Nisin punimet në autostradën Tiranë-Durrës, ARRSH jep njoftimin

Duke nisur prej datës 11 Qershor, në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performance të Bankës Botërore do të fillojë…

Read More »

Nga sot Kosova dhe Shqipëria pa Roaming, do të flasim pa shpenzime shtesë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot rezolutën për heqjen e tarifave të romingut me Shqipërinë.Kjo pikë kaloi me 69 vota…

Read More »

Njoftim; Ka humbur një patente në rrugën transballkanike në Vlorë

Njoftim; Ka humbur një patente në rrugën transballkanike në Vlorë.Denoncusi shkruan se mund ti ketë rënë në këtë rrugë.Patenta është…

Read More »

Irlanda i thotë ‘PO’ abortit

Kryeministri irlandez përshëndeti mbrëmjen e së shtunës, atë që e quajti si kulmin e një “revolucioni të qetë” në njërin…

Read More »

NJOFTIM! Si pjesë e planit për përgatitjet e sezonit turistik, do të ketë stakime të energjisë elektrike sipas tabelës në foto

NJOFTIM! Si pjesë e planit të masave për remontet e linjave për përgatitjet e sezonit turistik në Drejtorinë Vlorë do…

Read More »

A mund të përdoret euro si monedhë kombëtare?! Ekspertët pro dhe kundër

Përshtatja e euros si një monedhë kombëtare, duke e zbatuar atë në mënyrë të njëanshme, pa pritur që Shqipëria të…

Read More »

Humbet një byrzylyk në zonën e Lungomares

Njoftim: Para disa ditësh ka humbur në zonën e lungomares një byzylyk ngjyrë kafe me një spirancë. Byrzylyku nuk është…

Read More »

Koha nis të pikturojë

Koha nis të pikturojë . Dy 2 Qershor 2018. ora 20 : 00 Aty ku aktrimi dhe e vërteta shkrihet…

Read More »

Njoftim;Ka humbur një portofol në Vlorë, brenda saj ndodhej një patentë dhe disa të holla…

Njoftim;Ka humbur një portofol në lagjen Topana Vlorë, Brenda në portofol ndodhej patenta me emrin Gazment Shahaj, personit në fjale…

Read More »

Ka humbur kontaktet me familjarët që prej ditës së shtunë një qytetar nga Vlora

Ka humbur kontaktet me familjarët që prej ditës së shtunë Është natyrë e qetë dhe pa asnjë precedencë penale! Eduart…

Read More »

Ndahet nga jeta akademiku i njohur, autori i “Fjalorit Etimologjik të shqipes”

Është ndarë sot nga jeta në moshën 80 vjeçare Prof. Dr. Kolec Topalli, anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë.…

Read More »

Një 30 vjeçare nga qyteti i Vlorës, prej dy vitesh dergjet në shtrat si pasojë e një sëmundje, Familja apelon për ndihmë

Një 30 vjeçare nga qyteti i Vlorës, nënë e një fëmije prej dy vitesh dergjet në shtrat si pasojë e…

Read More »

Një 30 vjeçare nga qyteti i Vlorës, nënë e një fëmije prej dy vitesh dergjet në shtrat, Ajo kërkon ndihmë për operacionin…

Një 30 vjeçare nga qyteti i Vlorës, nënë e një fëmije prej dy vitesh dergjet në shtrat si pasojë e…

Read More »

Pensionet private u rritën me 10% në janar-mars 2018, tregu më i vogël i rajonit

Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare (AMF) raportoi se në tremujorin e parë janar-mars 2018 ka vijuar rritja e tregut të pensioeneve…

Read More »

Aluizni publikon listën e 242 parcelave të legalizuara dhe kompensimin e pronarëve të prekur

Drejtoria e Përgjithshme e ALUIZNI-t ka publikuar sot listën emërore në rang republike të kalimit të pronësisë së parcelës ndërtimore, qytetarëve…

Read More »

Rama krijon dhe një drejtori të re për menaxhuar dëmshpërblimet e ish të përndjekurve

Qeveria miratoi dje krijimin, organizimin dhe funksionimin e Drejtorisë së Përgjithshme të Thesarit. Misioni i Drejtorisë së Përgjithshme të Thesarit…

Read More »

Kursi zyrtar i këmbimit valutor, e enjte 24 maj 2018

Banka e Shqipërisë llogarit dhe publikon kursin zyrtar të këmbimit. Ky kurs është një nivel referencë (i vetëm), i cili…

Read More »

Njoftim: ka humbur një kartë indentiteti e një studenti në Vlorë

Njoftim:Ditën e sotme ka humbur një kartë indentiteti gjatë rrugës nga Xhamia deri te Aleksandria.Karta është në emrin Eneriko Hitaj…

Read More »

Njoftim për abonentët ‘Vlorë’ pa energji do të jenë këto zona…

Në kuadër të planit të remonteve për fuqizimin e rrjetit në rajonin e Vlorës, nesër më 22 Maj, do të…

Read More »

Matura Shtetërore, zbardhet udhëzimi/ Struktura e provimeve dhe rregullat…

Ende pa nisur sezoni i provimeve të Maturës Shtetërore, Ministria e Arsimit ka shpallur datat për ata që rezultojnë mbetës,…

Read More »

Njihuni me zhvillimet në tregun valutor…

Monedha e përbashkët evropiane e ka nisur me rënie javën e parafundit të muajit në tregun e brendshëm valutor. Sipas…

Read More »

Vjen shpërblimi për shoferët që nuk kanë bërë asnjë aksident!

Të gjithë ata drejtues automjetesh të cilët në 5 vitet e fundit nuk kanë kryer asnjë aksident do të paguajnë…

Read More »

Pesë tërmete kanë goditur vendin orëve të para të së dielës

Pesë tërmete kanë goditur vendin sot vetëm gjatë tre orëve të para të së dielës. Ata kanë qënë me intensistet…

Read More »

Tërmeti i fuqishëm trondit Vlorën (Foto)

Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur zonën e Vlorës. Sipas të dhënave të fundit nga Instituti i Gjeoshkencave, tërmeti kishte…

Read More »

Me nisjen e Sezonit turistik edhe tatimet nisin ‘gjuetinë’ ndaj biznesit

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, njofton se ka nisur planin e masave për zbatimin me korrektësi të legjislacionit tatimor, nga…

Read More »

Kursi i këmbimit valutor, e shtunë 19 maj 2018

Kursi i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë: Banka e Shqipërisë llogarit dhe publikon kursin zyrtar të këmbimit. Ky kurs është…

Read More »

Kursi i këmbimit valutor, e premte 18 maj 2018

Kursi i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë: Banka e Shqipërisë llogarit dhe publikon kursin zyrtar të këmbimit. Ky kurs është…

Read More »

Komedia “VIP BROTHERS”

Mos harroni 18-19-20 maj 2018 ora 19:30 Teatri “Petro Marko” Komedia “VIP BROTHERS” Le ta mbushim sallën plot dhe të…

Read More »

Moti sot dhe nesër, Mos u “mashtroni” nga dielli, reshjet do të vazhdojnë

Sipas parashikimeve shirat e rrëmbyer që kanë përfshirë të gjithë territorin këtë të martë do të vijojnë edhe për orët…

Read More »

Lotaria Amerikane, ja ku mund të kontrolloni nëse jeni fitues…

Aplikantët për lotarinë Amerikane, mund të kontrollojnë nëse janë përzgjedhur për vijimin e proccedurave. Duke nisur nga ora 18:00, mund…

Read More »

Kursi zyrtar i këmbimit, e shtunë 12 maj 2018

Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit.  

Read More »

Parashikimi i motit, sot dhe nesër

Njihuni me parashikimin e motit, sipas meteoalb. Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë Veriun dhe pjesën më të madhe të zonave…

Read More »

Bashkia Vlorë organizon natën e kinemasë evropiane në Vlorë

Në kuadër të javës së Evropës 2018, Delegacioni i Bashkimit Evropian nē Shqipëri në bashkëpunim me Bashkinë Vlorë organizon natën…

Read More »

Njoftojmë ndarjen nga jeta të vajzës së re Gerta Kaso

Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje në një shkollë në Vlorë, ku një maturante ka humbur ndjenjat gjatë orës së…

Read More »

Euro nuk ndal rënien! Zbret edhe gjatë ditës së sotme

Euro ka vijuar rënien edhe gjatë ditës së sotme, duke zbritur poshtë nivelit të 127 lekëve, për herë të parë…

Read More »

Qytetarë të bashkisë Selenicë e Vlorë, regjistrohuni në koalicionin e madh nëpërmjet platformës (Video)

Të nderuar qytetarë të bashkisë së Vlorës dhe Selenicës, regjistrohuni në koalicionin e madh bashkëqeverisës nëpërmjet platformës shqiperiaqeduam.al. Kështu ju mund…

Read More »

BB: Bitcoin përdoret edhe në Shqipëri, vend me korrupsion dhe institucione të dobëta

Përdorimi i kriptomonedhave u intensifikua në fund të vitit 2016, veçanërisht për transfertat e mëdha ndërkufitare në vendet e Europës…

Read More »

Euro ka vijuar të humbë pikë edhe gjatë ditës së sotme, ja sa shkon

Euro ka vijuar të humbë pikë edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro…

Read More »