Opinion

Basha, Salvini dhe një histori e përsëritur gafash diplomatike

Nga Skënder Minxhozi/ Që Lulzim Basha të përshëndesë një mesazh të Mateo Salvinit, ky mund të quhet edhe si një…

Read More »

“600 mijë sirianë” dhe një histeri shqiptare

Debati për «600 mijë siranë» që gjoja do të «vërshojnë» Shqipërinë tregon se politikanët dhe një pjesë e opinionistëve të…

Read More »

Hapja e negociatave të Shqipërisë me BE, ka shqetësuar korrupsionin kryeministror shqiptar

Nga Spartak Ngjela Të gjithë sipas mënyrës së vet, shkojnë e vinë nga Europa Perëndimore, se duan të shtyjnë negociatat,…

Read More »

“Sa mirë që shkova me natë e u ktheva me natë te Kisha e Laçit, ndryshe do çmendesha”

Nga Fatjon Gjinaj Për kishë t’Laçit, s’ka kishë as xhami që i merr përsipër mëkatet e shqiptarit. Pas diçka më…

Read More »

Flasin ekspertët: Shqipëria nuk po lufton dot mafian e saj, tani do strehojë edhe luftëtarët e Shtetit Islamik

Shqipëria do të bëhet një qendër e koordinimit për luftëtarët e kthyer të Shtetit Islamik. Kështu deklaroi kryeministri bullgar, Boyko…

Read More »

Shqipëria, kontratë sekrete me blerës belgë për municione

Albert Kotini Leonard Veizi DOSSIER/ Reagimi i Ramiz Alisë për ofertën mbi tregtinë e armëve. Frika se municionet shqiptare mund…

Read More »

Shqipërisë i duhen filantropë dhe jo bamirës

Nga Ben Andoni Nuk dihet sesi ka nisur këto ditë një fushatë për bamirësit në Shqipëri. Mbase nga emisioni televiziv,…

Read More »