Politike

Rama bën “kurban” azilkërkuesit shqiptarë për të trembur BE: Hapni negociatat ose

Raportit prej 37 faqesh i prezantuar nga Mogherini dhe Hahn për hapjen e negociatave me Shqipërinë ishte pozitiv në përmbajtjen…

Më shumë »

Rama mohon fakenews-et kundër Krichbaum dhe replikon me Bashën

Kryeministri, Edi Rama, në përgjigje të akuzës së Lulzim Bashës mohoi të ishte i përfshirë në sulmet nëpër mediat online…

Më shumë »

Ndryshimet e miratuara në Këshillin Kombëtar të PD/ Kompetencat e anëtarësisë dhe forumeve

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, dje ku janë miratuar ndryshime në statutin aktual, të propozuara nga kryesia dhe anëtarët e…

Më shumë »

Kokëdhima: PS-PD, në dashuri të përjetshme për sabotimin e reformës zgjedhore

Kryetari i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, reagoi ashpër sot, pas mbledhjes së Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, ku mediat…

Më shumë »

Rama heq nga ministritë 182 persona, bëhet nami në administratë

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për rishpërndarjen e numrit të punonjësve në njësitë e qeverisjes qëndrore për vitin 2018″>2018.…

Më shumë »

Monika Kryemadhi: Pabesia dhe frika e Edi Ramës vazhdojnë të mbajnë në burg protestuesit kuksianë

Pabesia dhe frika e Edi Ramës vazhdojnë të mbajnë në mënyrë krejtësisht antiligjore në burg protestuesit kuksianë! Asnjë qytetar që…

Më shumë »

Sali Berisha: Vendim stalinist i kryegjykatesit Edvin Kristaq Rama!

Shqiperia shpallet vendi i te burgosurve politik! Te dashur miq, thyerje te rende te Kushtetutes dhe Kartes Europiane te te…

Më shumë »

Nervozizëm në studio, Mark Marku “përleshet” me Saimir Tahirin

Këtë mbrëmje Saimir Tahiri jo vetëm që ka përdorur sërish shprehjen e fortë të bijve të nënave dhe k***ave, por…

Më shumë »

Rekomandim për negociatat? Belgjika kërkon rikthimin e vizave

Një tjetër telash shfaqet në horizont. Theo Francken, Sekretar i Shtetit për Azilin dhe Emigrimin në Belgjikë, pritet të vizitojë…

Më shumë »

Angela Merkel: Ballkani Perëndimor është në krye të rendit të ditës për integrim

Kancelarja gjermane Angela Merkel në një konferencë shtypi me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se bisedime të rëndësishme…

Më shumë »

Berisha sulmon Vlahutin: Ka kërkuar arrestimin tim

sh-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për ABC news ka sulmuar ambasadoren e BE Romana Vlahutin. Berisha shprehet se ambasadorja…

Më shumë »

Artan Hoxha: Dosjet e bujshme që larguan kryeprokurorin nga Elbasani

Ndërsa vëmendja e të gjithëve u përqendrua këto ditë tek protestat për taksën në Rrugën e Kombit, gazetari Artan Hoxha…

Më shumë »

Taksa për Rrugën e Kombit/ Basha: Një akt kriminal…

Kreu i opozitës Lulzim Basha e ka cilësuar vjedhje të dyfishtë ndaj shqiptarëve, taksën e vendosur nga qeveria Rama për…

Më shumë »

Meta: Të hapen sa më parë negociatat e anëtarësimit me BE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Komitetin e Çështjeve Politike dhe të Sigurisë së Këshillit të…

Më shumë »

Hoxha plas bombën: Gjyqtari u kërcënua për të liruar të ‘fortët’ e Lezhës

Gazetari Artan Hoxha është shprehur se gjyqtari i Gjykatës së Lezhës është kërcënuar me jetë, ndërsa e kishte të pamundur për…

Më shumë »

Kryemadhi: Rama donte ta bënte Adriatik Llallën Ministër Drejtësie

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim thotë se e bën opozitën më mirë se Ilir Meta. Bashkëshorti i saj politikan,…

Më shumë »

Meta i jep Plotfuqishmërinë Bushatit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur ditën e sotme që të japë Plotfuqishmërinë për grupin negociatorë për të negociuar…

Më shumë »

4 këshilltarë të këshillit të bashkisë Vlorë,përfaqësues të LSI, i bashkohen PS-së (Video)

4 këshilltarë të këshillit të Bashkisë Vlorë ,përfaqesues te LSI, I bashkohen PS-së. Në një konferencë të zhvilluar të shtunën,…

Më shumë »

Basha mbledh kryetarët e degëve të PD/ Ja udhëzimet që iu jep…

Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me kryetarët e degëve të PD-së në kuadër të riorganizimit të kësaj force politike,…

Më shumë »

Etilda Gjonaj, “Askush nuk do t’i fshihet drejtësisë me akrobacira procedurale”

Etilda Gjonaj Ministrja e Drejtesise kritikoi opozitën, duke e akuzuar se është përpjekur të bllokojë Reformën në Drejtësi dhe procesin…

Më shumë »

A ngjason Patozi me Ben Blushin? Ja çfarë thotë ish deputeti i PD-së

Ish-demokrati Astrit Patozi, ka deklaruar se nuk ka asnjë lloj ngjashmërie mes tij dhe Ben Blushit. I pyetur nga moderatori…

Më shumë »

Mblidhet Kryesia e PD, Basha propozon ngritjen e një grupi proaktiv: Ja anëtarët që propozohen dhe misioni…

Mbledhja e Kryesisë së PD-së ka nisur në orën 17:00, ndërsa ajo është thirrur nga kreu demokrat Lulzim Basha në…

Më shumë »

20 vite në politikë, 19 nga të cilat në pushtet/ Ja çelësi i veçantë i Ramës…

Kryeministri Edi Rama i ka hyrë politikës aktive në 1998, ndërsa u afrua nga Franca ku ishte emigrant, nga Kryeministri…

Më shumë »

I tha shko merru me Shqipërinë, Rama i shkon në shtëpi për t’i dhënë përgjigje Ramushit

Kryeministrat e Kosovës dhe të Shqipërisë, Ramush Haradinaj dhe Edi Rama patën një përplasje nga distanca rreth çështjes së Demarkacionit,…

Më shumë »

Haradinaj i përgjigjet Ramës: Mos u merr me Kosovën, Shqipëria të del boll

Kryeministri Ramush Hardinaj i përgjigjur shpejt kritikave të Edi Ramës, të thënë në Klan Kosova lidhur me Demarkacionin, dhe atë,…

Më shumë »

Ministri Xhafaj: Javën tjetër nisin arrestimet, janë gati dosjet për…

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të ketë një valë arrestimesh të shumë personave,…

Më shumë »

Rama: Vota e Shqipërisë në OKB, akt pabesie ndaj SHBA-së

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka risjellë sërish në vëmendje votën e Shqipërisë në OKB kundër nismës…

Më shumë »

Plas brenda PS-së, Erion Braçe shpërthen kundër qeverisë së Ramës

Si asnjëherë më parë, deputeti i PS-së Erion Braçe ka reaguar ashpër ndaj qeverisë së kryeministrit Edi Rama. Përmes një…

Më shumë »

“Të shkojë të pyesë gruan për çështjen çame”, sherr live në emision…

E ka quajtur provokim qëndrimin e publicistit Orfea Beci, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi diskutimin për çështjen çame. Publicisti Orfea…

Më shumë »

Ruçi e përjashtoi, Spaho: Nuk ndalemi (Video)

Kryetari i Grupit të PD, Edmond Spaho, i përjashtuar sot nga senaca prej kryetarit të Kuvendit GRamoz Ruçi ka deklaruar…

Më shumë »

‘Emërimi nga Rama’, reagon Majlinda Bregu

Po lexoj nje lajm qe paska marre dhene per aplikimin tim per pozicionin e Sekretarit te Pergjithshem, te Keshillit te…

Më shumë »

Deklarata e fortë e Berishës në grupin e PD

Partia Demokratike ka zhvilluar mbledhjen e grupit parlamentar, e para pas protestës së 27 janarit, e cila mblodhi në bulevardin…

Më shumë »

PBDNJ dhe MEGA bashkohen bashkë

PBDNJ dhe MEGA do të bashkohen për çështjet e përbashkëta etnike dhe politike. Vendimi është bërë i ditur gjatë takimit…

Më shumë »

Ish-deputeti i LSI, bëhet optimist. Flamur Çelaj: Protesta, kronikë e një ngjarjeje të paralajmëruar

Në radhën e reagimeve të Protestës së sotme përballë institucionit të Kryeministrisë, kanë qenë të shumtë ata të cilët kanë…

Më shumë »

E papritur/ Ben Blushi merr ofertën për tu bërë drejtor në televizionin e njohur

Dje, lajmi që tërhoqi vemendjen e publikut, ishte padyshim ai i largimit të Ben Blushit nga kreu e Libras, partisë…

Më shumë »

Përfundon ‘ngujimi’ treditor mes Bushatit dhe Kotzias në Korçë

Ka përfunduar takimi treditor mes Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati dhe Ministrit të Jashtëm të Greqisë Nikos Korzias.…

Më shumë »

‘Anulim loje’, Fino kandidon për kreun e FSHF, por nuk heq dorë nga…

Ish-kryeministri Bashkim Fino ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për kreun e Federatës së Futbollit Shqiptar. Por, ndryshe nga se u raportua…

Më shumë »

Pas Kryemadhit, Basha zhvillon një tjetër takim në selinë e PD. Ja për kë bëhet fjalë

Pas takimit me kryetaren dhe kreun e grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi dhe Petrit Vasili, kryetari…

Më shumë »

Donika Kadaj kërkon dorëheqjen e Ramush Haradinajt

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradainaj, pas lajmit për refuzimin…

Më shumë »

Deputetja e LSI zbulon partnerin për Vitin e Ri (Foto)

Një urim ndryshe ka ndarë me shqiptarët, deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj. Duke uruar Gëzuar Vitin e…

Më shumë »

Kryemadhi qëlloi drejt Ramës me çizme, por ja si shprehet Ilir Meta

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta të enjten ka folur për përplasjet e dhunshme të opozitës në Kuvend të…

Më shumë »

Çfarë i ndodhi Fatmir Xhafaj-t në Elbasan që e fshehu policia dhe mediat?

Një incident ka ndodhur dje pas një takimi që ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj kishte në Elbasan.  Siksurse mësohet nga…

Më shumë »

Ruçi hedh poshtë Saimir Tahirin për Fatmir Xhafën

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruci, thotë se një nga gabimet e mazhorancës gjatë vitit 2016, në mandatin e…

Më shumë »

Deputeti i ri/ ‘Çami i çmendur’ që do të çudisë Parlamentin

Parlamenti i Shqipërisë nuk do ta vuajë mungesën e ‘Kaubojsit’. Një tjetër personazh atipik, që i ka hyrë me makinë …

Më shumë »

Basha: Djegia e mandateve të deputetëve të opozitës, nuk është zgjidhje…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, deklaroi mbrëmjen e sotme se nuk ka asnjë aleancë apo koalicion me LSI-në. Hapi i…

Më shumë »

Petrit Vasili krenar për çizmen e Kryemadhit…

Çizmja e Monika Kryemadhit që u hodh seancën e fundit në drejtim të Ramës është për LSI-në, simbol i çizmes…

Më shumë »

Vota për Jeruzalemin/ Meta letër Trump-it: Ndjesë në emër të shqiptarëve

Presidenti shqiptar Ilir Meta i ka shprehur sot keqardhjen e tij presidentit amerikan Donald Trump, lidhur me votën e djeshme…

Më shumë »

Momentet më pikante nga protesta

Opozita protestoi sot në sallën e Kuvendit dhe jashtë saj, ndërkohë që Partia Socialiste kishte vendosur zgjedhjen e Kryeprokurores së…

Më shumë »

Deputeti i PS i bën biografinë Kryeprokurores së Përkohshme: Gruaja e dajës së saj është…

Deputetët socialistë votuan sot Arta Markun në pozicionin e Prokurores së Përgjithshme të përkohshme, ndërkohë që opozita protestonte brenda dhe…

Më shumë »

Kryemadhi: 8 vajza të LRI-së dhunohen në Rinas, Xhafaj të hetojë kreun e komisariatit

Në një dalje për mediat, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi denoncoi dhunën ndaj 8 vajzave të LRI-së në aeroportin e…

Më shumë »