Sport

Traineri i Flamurtarit Ilir Daja,ndalet në gjithçka në intervistën e tij

Nga faza përgatitore,tek ndeshjet miqësore,merkato dhe premiera e kampionatit. Traineri i Flamurtarit Ilir Daja,ndalet në gjithçka në intervistën e tij.…

Read More »

Atleti shqiptar denoncon Gjermaninë: Më ‘vodhi’ garën dhe medaljet!

Atleti shqiptar i sallave të mbyllura, Izmir Smalaj ka denoncuar organizatorët gjermanë të Kampionatit Evropian se kanë manipuluar metrat në…

Read More »

Flamurtari në 1000 m mbi nivelin e detit

Është hera e parë që një skuadër nga Shqipëria do të zhvillojë një pjesë të përgatitjes fizike në një nga…

Read More »

Enea Koliçi rikthehet në Vlorë

Pas 6 vitesh Enea Koliçi rikthehet tek Flamurtari. Portieri i Kukësit qëndroi në Shqipëri pas ofertave që pati nga skuadrat…

Read More »

Keshilli i bashkisë së Vlorës miraton zgjatjen edhe me dy vjet të administrimit të klubit të futbollit Flamurtari

Keshilli i bashkisë së Vlorës miraton me unanimitet zgjatjen edhe me dy vjet të administrimit të klubit të futbollit Flamurtari…

Read More »

Franca çon kupën në shtëpi, shpallet Kampione e Botës

Ka përfunduar me rezultatin 4-2 Kampionati Botëror Rusi 2018, duke fituar ndaj Kroacisë, ekipi francezë. Në këtë mënyrë Franca ka…

Read More »

Ilir Daja prezantohet zyrtarisht në Vlorë

Ilir Daja prezantohet zyrtarisht në Vlorë. Së bashku me Dajën,dhe Ardian Mema do të jetë në staf,si zv trainer i…

Read More »

Historike, Kroacia për herë të parë në finale të Botërorit

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”.Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës…

Read More »

Begjika ‘fshinë’ Brazilin nga Kupa e Botës, Neymar me shokë shpërdorojnë shumë në pjesën e dytë

Belgjika ka realizuar një fitore të madhe sonte përballë Brazilit duke e mundur 2-1 për ta nxjerrë jashtë nga Kupa…

Read More »

Futbollisti shqiptar nënshkruan me Milanin

Milani po vazhdon të punojë me gjeneratat e reja pas dënimit që mori për shkak të deficitit financiar. Rosonerët kanë…

Read More »

Befason Januzaj: Jam shqiptar nga Kosova dhe jam i lidhur me vendin tim

Pas sulmit të madh nga opinioni mbarëshqiptar, Adnan Januzaj është tërhequr, duke pranuar vendin e rrënjëve. Në një prononcim për…

Read More »

Këngëtari nga Serbia e bën shqiponjën, merr kërcënime serioze

Simboli i shqiponjës dy krenare i bërë nga futbollistët shqiptarë në Zvicër, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ka ‘trembur’ mediet…

Read More »

Tjetër triumf, Luiza Gega fiton medaljen e artë në Lojrat Mesdhetare

Dita e sotme duket se ka sjellë një fitore të madhe për Luiza Gegën, e cila ka korrur një tjetër…

Read More »

Pas solidaritetit të madh helvetik me Xhakën e Shaqirin, reagojnë serbët e Zvicrës

Derisa në Zvicër po diskutohet nëse Xherdan Shqiri dhe Granit Xhaka kanë të drejtë dhe a janë vetëm gjysmë zviceranë,…

Read More »

Shqiptarët mbledhin për një ditë lekët e “Shqiponjës”, tejkalojnë shifrën

Shqiponja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit ka grumbulluar vetëm në një ditë 25 mijë dollarët e vënë si gjobë…

Read More »

“Ti mund ta ndërrosh pasaportën, por kurrë s’mund ta ndërrosh gjakun tënd shqiptar”

Festimi i golave me simbolin shqiptar Shqiponjën, dërgoi deri tek dënimi nga FIFA, për futbollistët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaciri.…

Read More »

Fshati i Xherdan Shaqirit i stolisur si kanton zviceran, fitoren kundër Serbisë e ka festuar deri në mëngjes!

Ky fshat nuk gjendet në Zvicër, por në Kosovë. Është fshati Zhegër në komunën e Gjilanit, vendlindja e yllit shqiptar…

Read More »

Simboli i Shqiponjës, Gazeta zvicerane fton qytetarët t’i dërgojnë fotot e tyre

Gazeta e përditshme zvicerane “Blick”, u ka bërë ftesë qytetarëve përmes faqes së vet zyrtare në rrjetin social Facebook të…

Read More »

Hey Serbia, përshëndetje nga Kosova me dashuri: Gazetarët e Washington Post dhe Guardian tallin serbët, urojnë shqiptarët

Mediat e huaja, sidomos ato amerikane dhe britanike i kanë bërë jehonë golave dhe festimit të dy lojtarëve me origjinë…

Read More »

Shqiptarët zbrapsin serbët, pas Xhakës, Shaqiri shënon gol dhe feston me shqiponjën

Zvicra ka përmbysur rezultatin 2-1 përballë Serbisë. Ishte një tjetër shqiptar, Xherdan Shaqiri i cili i çmend serbët duke bërë…

Read More »

Xhaka shënon golin e karrierës, çmend serbët me shqiponjen! Ja pamjet

Zvicra ka shënuar një ndër golat më të bukur të karrierës pikërisht përballë Serbisë. Por gjesti që çmendi të gjithë…

Read More »

Ilir Daja drejt zyrtarizimit tek Flamurtari

Ilir Daja drejt zyrtarizimit tek Flamurtari. Pritet vetem prezantimi zyrtar, ndersa palet, klubi i Flamurtrait dhe traineri Tiranas janë në…

Read More »

Shteti islamik kërcënon sërish, paralajmëron ekzekutimin e Lionel Messit

IS ka paralajmëruar se do të ndërmarrë sulme gjatë Kupës së Botës me postera ku shihet duke u ekzekutuar superstari…

Read More »

Barazimi me Brazilin, Meta: Gjaku shqiptar i Zvicrës ndali ekipin më të madh të botës

Në lidhje me ndeshjen mes Zvicrës dhe Brazilit e cila përfundoi në barazim 1-1 ka reaguar edhe presidenti i vendit…

Read More »

Vetëm njëri nga katër shqiptarët e ka kënduar himnin e Zvicrës para ndeshjes me Brazilin

Granit Xhaka ishte futbollisti i vetëm shqiptar që këndoi himnin e Zvicrës para ndeshjes me Brazilin. Në rreshtimin në fushë…

Read More »

Pamje të frikshme/ Jo vetëm fitues në Katalonjë, pilotët përplasen dhe bëjnë disa rrotullime

Piloti Jorge Lorezo, ka triumfuar në çmimin e madh të Katalonjës duke siguruar suksesin e dytë radhazi në këtë Botëror…

Read More »

“Tifozat Kuq e zi” kërkesë të pazakontë TVSH-së: Largo komentatorin e njohur nga ekrani

Grupimi “Tifozat Kuq e zi” kanë bërë një kërkesë të rrallë këtë të shtunë drejtuar Televizionit Publik Shqiptar. Ata e…

Read More »

Historia e veçantë e sulmuesit të Danimarkës

Jusuf Poulsen i dha fitoren Danimarkës në ndeshjen përballë Perusë pas një aksioni mjaft të bukur të ekipit të tij.…

Read More »

Botërori 2018/Spektakël Spanjë-Portugali 3:3, kryevepër e Ronaldos, shënon 3 herë

Sfida e vërtetë e Botërorit “Rusi 2018” ishte ajo mes Spanjës dhe Portugalisë e vlefshme për Grupin B. Ndeshja më…

Read More »

Skandalizohen gjermanët! Rusët ‘internojnë’ Kampionët e Botës

Mediat gjermane nuk kanë mbetur të kënaqura me vendin mikpritës të ekipit kombëtar. Gjermania ka zgjedhur fshatin Vatutinki, me 12…

Read More »

Përjashtimi i Skënderbeut nga Champions League, reagon klubi i Partizanit

Pas pezullimit të Skënderbeut nga kupat e Europës, Partizani ka fituar të drejtën për të marrë pjesë e Ligën e…

Read More »

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv jep vendimin për Skënderbeun

Gjyakata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka dhënë sot vendimin për Skënderbeun. CAS ka refuzuar kërkesën për pezullimin e vendimeve të…

Read More »

Nis Botërori 2018, këtu mund ndiqni të gjithin

Mijëra tifozë të futbollit janë mbledhur sot në kryeqytetin e Rusisë, Moskë, për të përcjellë ceremoninë e hapjes së Botërorit…

Read More »

Flamurtari bëhet me trajner të ri

Flamurtari bëhet me trajner të ri, ose më saktë vijon aty ku e la, sepse Ardi Behari do të jetë…

Read More »

Ndryshim plani në Vlorë, akord me kapitenin Tomislav Bushiç

Tomislav Bushiç do të qëndrojë edhe të paktën një sezon në Vlorë. Lajmi konfirmohet ekskluzivisht për “Panorama Sport” nga vetë…

Read More »

Shqipet e Zvicrës nisen për Rusi

Përfaqësuesja e Zvicrës ka udhëtuar të hënën drejt Rusisë ku do të marrë pjesë në Kampionat Botëror, shkruan zeri.info. Ekipin…

Read More »

Tifozët duan që të kthehet te Shqipëria, De Biazi: Prisni sa të…mbarojë Botërori

Gianni De Biasi, ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, vazhdon të qëndrojë pushim pas shkarkimit nga skuadra spanjolle e Alaveshit, e cila ka…

Read More »

Armando Sadiku del në shitje

Armando Sadiku nxirret në shitje nga Levante. Në gjysmë sezoni sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk bindi në Spanjë. E përditshmja…

Read More »

Starton Rally Albania, 180 sportistë, 7 ditë garë për podium

Edicioni i 14 i garave sportive off road merr jetë sot, me garën që fillon nga qendra e Tiranës, ku…

Read More »

‘Plas’ skandali në Itali, ekipi i mirënjohur mund të rrëzohet nga Seria A

Futbolli italian është në prag të një skandali të ri, pasi janë shfaqur dyshime të forta për trukimin e ndeshjes…

Read More »

Refugjati sirian në Shqipëri: Dua të bëhem kampion bote i arteve marciale nën flamurin kuq e zi

Këtë vit duket se Shqipëria është kthyer në rrugë të re tranzitore për emigrantët nga Siria dhe Irani për të…

Read More »

Infantino: Krenar që e kam njohur Vokrrin dhe kam punuar me të

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka publikuar në faqen e lajm lajmin për vdekjen e kryetarit të Federatës së Futbollit…

Read More »

Shuhet Fadil Vokrri, ja si i shënoi Vlorës për fanellën e Beogradit

Fadil Vokrri, legjenda e futbollit kosovar, i cili ndëroi jetë pas një sulmi kardiak ka qenë protagonist në ndeshjen e…

Read More »

“Skënderbeu” në ankth! Ja kur pritet të dalë përgjigjia e KAS

Skënderbeu është gjithnjë e më shumë i përfshirë nga ankthi dhe pritja për të marrë vendimin e KAS-it në lidhje…

Read More »

Shqiptari i vetëm që u duartrokit nga serbët

Lajmi për ndarjen nga jeta të Fadil Vokrrit, ish futbollistit të njohur kosovar, por njëkohësisht edhe drejtues i Federatës së…

Read More »

“Stërvitesha me barkun bosh”rrëfimi rrënqethës i futbollistit shqiptar mes plumbave dhe racizmit grek

Futbollisti i njohur shqiptar, Fiorin Durmishaj, u largua nga Shqipëria në moshën 5 vjeçare drejt Greqisë. Kur e mori vesh…

Read More »

Boksieri shqiptar Florian Marku i tregon muskujt serbit

Boksieri shqiptar Florian Marku, do të ndeshet në datën 8 qershor në pallatin e sportit “Asllan Rusi” kundër boksierit serb…

Read More »

Te Shqipëria e injoruan, talenti firmos për 3 vite me Milanin

Ismet Sinani, mund të ishte një nga talentët më premtues të kombëtares shqiptare, por tani ai është larguar përfundimisht duke…

Read More »

Traineri Vlonjat Gentian Mezani ka zhvilluar një sezon mjaft të suksesshëm në drejtim të Lacit

Sezoni i sapo perfunduar tek Laci,ofertat dhe objektivat per te ardhmen. Traineri Vlonjat Gentian Mezani ka zhvilluar nje sezon mjaft…

Read More »

Volejboll, Shqipëria triumfon në Austri

Shqipëria fitoi me përmbysje ndaj Austrisë në sfidën e luajtur të shtunën në Ens e vlefshme për Ligën e Europës…

Read More »