Te gjitha

Prek trashëgiminë, Bazilika-Sinagogë e Sarandës (Foto)

Statusi i objektit: Bazilika-Sinagogë e Sarandës është pjesë e zonës së mbrojtur arkeologjike të qytetit të Sarandës e shpallur me…

Më shumë »

“Duajeni fqinjin tuaj” Meta fton zyrtarin amerikan dhe bën bashkë Lu-në me Bashën

Këtë mbrëmje Presidenti Ilir Meta ka bërë bashkë ambasadorin amerikan Donald Lu dhe kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Në…

Më shumë »

Pamje nga vendi i ngjarjes ku humbën jetën dy të rinj,dhe 2 të plagosur…(Video)

Dy të vdekur dhe një person i plagosur rëndë është bilanci i një aksidenti të ndodhur orët e vona të…

Më shumë »

Horoskopi, 27 Maj 2018

Dashi Klima yjore do jete shume e mire gjate kësaj dite dhe do e beje jetën tuaj ne çift akoma…

Më shumë »

Zidane bëhet “legjendë”: Ia kushtoj trofeun futbollistëve të mi,”

Zinedine Zidane ia doli, me “tripletën” personale në Champions League ai është bërë “legjendë”. Askush s’ka qenë si “Zizu” në…

Më shumë »

Xhevria 61-vjeçare mban frymën gjallë me plehra (Video)

Xhevria 61-vjeçare përshkon çdo ditë 6 km rrugë për të punuar në landfillin e Durrësit. E lodhur nga kërkimi i…

Më shumë »

Një histori mbijetese dhe kurajoje që vinë nga miniera e Bulqizës

Programi “Dua të të bëj të lumtur” këtë herë solli në ekranet tona një histori mbijetese dhe kurajoje që vinte…

Më shumë »

Aksident i rëndë,makina del nga rruga, dy të rinj ndërrojnë jetë 1 i plagosur…(Emrat)

Rreth orës 19:58, është marrë njoftim se në autostradën Milot -Fushë Krujë, një mjet tip Volkswagen me targa AA 744…

Më shumë »

Rikthehet në Premier pas katër vitesh dhe fiton 200 milionë euro…

Fulham do të jetë në Premier League sezonin e ardhshëm pasi ka fituar 1-0 në “play off” të Championship. Krahas…

Më shumë »

Salah del nga fusha në lot…

Mohamed Salah ka dalë nga fusha e lojës në lot. Sulmuesi i Liverpool është dëmtuar gjatë një dyluftimi me Sergio…

Më shumë »

REAGON Fatmir Xhafaj, pas protestës që opozita bëri sot duke kërkuar largimin e tij

Ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka bërë reagimin e parë pas protestës që opozita bëri sot duke kërkuar…

Më shumë »

Policia bën bilancin, hetim protestuesve…

Pas protestë së sotme, Policia e Shtetit njofton se një grup hetimor është ngritur nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit…

Më shumë »

‘Prokurori na kërkoi para’, akuza nga familjarët e dëshmitarit që mbahet në burg

Familjarët e një të arrestuari akuzojnë Prokurorin Artan Lulja se ju ka çuar sekserë për të liruar të ndaluarin. Paditësi,…

Më shumë »

NJOFTIM! Si pjesë e planit për përgatitjet e sezonit turistik, do të ketë stakime të energjisë elektrike sipas tabelës në foto

NJOFTIM! Si pjesë e planit të masave për remontet e linjave për përgatitjet e sezonit turistik në Drejtorinë Vlorë do…

Më shumë »

Policia e Gjirokastrës kap 44-vjeçarin me 26 kg lëndë narkotike në makinë

Një 44-vjeçar që u kap me 26 kg e 15 gr lëndë narkotike të tipit Cannabis Sattiva në makinë është…

Më shumë »

Del video! Ja si u godit me shkop gome nga policia kryeredaktori i RD-së

Në protestën e sotme të organizuar nga Partia Demokratike mbeti i gjakosur kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike” Bledi Kasmi. PD…

Më shumë »

Raiola shtyn Donnarumma-n drejt Liverpool

E ardhmja e Gianluigi Donnarumma-s te Liverpool mbetet e paqartë, teksa Tuttosport pretendon se Liverpool-it i është thënë se 40…

Më shumë »

Festë dhe “protestë”! Këshilltarja e LSI-së kurorëzohet në martesë (Foto)

Në radhët e partisë Socialiste për Integrim ka patur një festë mjaft të bukur. Sekretarja Organizative të kësaj force politike,…

Më shumë »

Çiljeta dhe Albani nuk fshihen më, bashkë në evente publike!

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga dhe i dashuri i saj futbollisti Alban Hoxha tashmë nuk e fshehin më lidhjen e tyre as…

Më shumë »

Linda Morina dhe Lek Plepi të martuar bashkë? Ja si përgjigjen

Lek Plepi dhe Linda Morina janë të ftuar tek ‘Zonë e Lirë’ dhe si gjithmonë moderatori, Arjan Çani i ka…

Më shumë »

Chelsea gati të ofrojë Batshuayi plus 25 milionë € për Pulisic

Pas huazimit të suksesshëm te Borussia Dortmund, duke shënuar nëntë gola në 14 ndeshje të Bundesliga-s, klubi gjerman kërkon ta…

Më shumë »

Itali, futbollisti vret të dashurën dhe më pas veten (Foto)

Futbolli italian është tronditur pas ngjarjes së rëndë  ku futbollisti 25 vjeçar Federico Zini, me një të ardhme shumë premtuese…

Më shumë »

Thashetheme për ndarje: Pique e ka lënë Shakirën për këtë bukuroshe (Foto)

Sipas disa mediave spanjolle, futbollisti është duke mbajtur një lidhje paralele me një grua të famshme. Pas 8 viteve dashuri…

Më shumë »

Pak ditë përpara dasmës, Çfarë i tha Harry ish të dashurës në telefon?

Sado e madhe të jetë dashuria për një person, e shkuara gjithmonë do të jetë aty për të na kujtuar…

Më shumë »

“Për mua je perfekt ashtu si je”, mesazhi emocionues i mamasë për djalin me nishanin gjigand në fytyrë

Vogëlushi 1-vjeçar, i quajtur Enzo Cestari lindi me një nishan që i mbulonte pothuajse gjysmën e fytyrës së tij. Që…

Më shumë »

Monika Kryemadhi, ka falendeuar shqiptarët për pjesëmarrjen masive

Pas përfundimit të protestës së opozitës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një dalje për mediat, ka falendeuar shqiptarët për…

Më shumë »

Lezhë, kapet hajduti i kërkuar dhe dënuar në Itali (Emri)

Nga forcat policore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, pas një pune të mirë-organizuar, u bë i mundur lokalizimi dhe…

Më shumë »

Zëri i Amerikës jehonë protestës së opozitës

Partia Demokratike dhe aleatët e saj zhvilluan sot një tubim proteste së bashku me mijëra anëtarë dhe mbështetës të opozitës.…

Më shumë »

Nga protesta e opozitës janë plagosur edhe 6 efektivë të FNSH

6 efektivë të FNSH kanë mbetur të plagosur nga përplasja që ndodhi para Ministrisë së Brendshme me protestuesit. Ata janë…

Më shumë »

Rama: Faleminderit demokratë që nuk iu bashkuat babalepartisë!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas mbylljes së protestës së opozitës. Rama ka falenderuar demokratët, që sipas tij, refuzuan për…

Më shumë »

Paralajmëron Gazetari Marjon Gorica, na shesin ushqime jashtë standarteve

Paralajmëron gazetari: Do ju publikoj sëshpejti si fabrikat e miellit blejnë institucionet, na shesin ushqime jashtë standarteve Gazetari Marjon Gorica…

Më shumë »

1 vit nga themelimi i partisë “Zgjidhja”, Kokëdhima: Ta përmbysim sundimin e kësaj elite të korruptuar!

Në 1-vjetorin e themelimit të partisë “Zgjidhja”, kreu i saj, Koço Kokëdhima ka mbajtur një fjalim të veçantë para qytetarëve,…

Më shumë »

Policia përgjak kryeredaktorin e Rilindjes Demokratike

Skandaloze! Policët kanë goditur dhe përgjakur kryeredaktorin e Rilindjes Demokratike, Bledi Kasmi. Fotoja është bërë publike nga ish-kryeministri Sali Berisha.…

Më shumë »

Rritet numri i të helmuarave të fasonerisë: U mpimë, pa na binte të fikët me radhë

Shkon në 15 numri i grave të paraqitura në urgjencën e spitalit rajonal në Durrës, me shenja helmimi. Nga mjekët…

Më shumë »

Dhunë, dhe njerëz të shtrirë përtokë, protestuesit shkatërrojnë gardhin

Ka vijuar përplasja mes protestuesve të PD-së dhe forcave të Policisë. Protestuesit kanë shkatërruar gardhin që rrethon ministrinë dhe duke…

Më shumë »

Fshati i Kosovës që ‘fle’ mbi ujëra shërues, njerëz të shumtë e përdorin këtë ujë për sëmundje

Aty ku fillojnë vargmalet e Karadakut, buzë lumit Morava gjendet fshati Nasalë, i cili i tëri fle mbi ujëra minerale.…

Më shumë »

Shpërthen dhuna/ Forcat Speciale rrethojnë Ministrinë e Brendshme, protestuesit kërkojnë të çajnë kordonin…

Është përshkallëzuar situate para Ministrisë së Brendshme pas mbërritjes së protestuesve. Forcat Speciale kanë rrethuar institucionin për të parandaluar futjen…

Më shumë »

Kapet Beratasi,me 400 euro do ti nxirrte matanë kufirit (Emri)

Policia e Beratit ka kapur 60-vjeçarin e shpallur në kërkim Kristo Gole,  banues në fshatin Bardhaj. Gole ishte dënuar nga…

Më shumë »

Durrës/ Helmohen 10 punonjëse të një firme fasonerie, me urgjencë drejt spitalit

Helmohen punonjëset e një fasonerie në Durrës, përfundojnë në urgjencën e Spitali. Sipas raportimeve të Fax News raportohet se, 10…

Më shumë »

Përplasje në protestën e opozitës, grupi i Stresit qëllon policinë (Foto)

Një tjetër përplasje ka ndodhur në protestën e opozitës. Një grup protestuesish janë konfortuar me policinë, ndërkohë që mësohet se…

Më shumë »

Lajmi i fundit/ Incident në protestën e opozitës, gruaja shan policët, shoqërohet për në komisariat (Video)

Pak minuta pas nisjes së fjalës së protestës së opozitës, është shënuar dhe incidenti i parë. Një grua ka sharë…

Më shumë »

Protesta, fjalimi i Lulzim Bashës: Dielli i shqiptarëve lind në perëndim

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka nisur fjalimin e tij para mijëra shqiptarëve që i janë bashkuar opozitës në protestë…

Më shumë »

PD tregon hartën e familjeve politiko-mafioze

Të rinjtë e PD-së, pak minuta para nisjes së protestës, kanë shpalosur një hartë para Ministrisë së Brendshme, duke e…

Më shumë »

Shqiptarët protestë te ministria e Brendshme, Basha: Xhafa e mori përgjigjen

Mijëra shqiptarë i janë bashkuar sot protestës së opozitës kundër qeverisë së Edi Ramës. Ata kërkojnë largimin e Fatmir Xhafajt…

Më shumë »

Kryemadhi me LSI niset në protestë: Largimi i Edi Ramës do t’i japë Shqipërisë, shpresë

Kryetarja e LSi Monika Kryemadhi me anëtarë të LSI është nisur tashmë më këmbë drejt Bulevardit “Dëshmorët e Kombit” për…

Më shumë »

Rama flet nga Berati, duke folur për problemet e qytetarëve

Në ditët kur opozita ka organizuar protestën për largimin e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kryeministri Edi Rama ka preferuar…

Më shumë »

Të shtënat në shkollë në SHBA, profesori hero shmangu tragjedinë

Nxënësit e shkollës së mesme në Noblesville, kanë pohuar se një nga mësuesit e tyre, me ndërhyrjen e tij ka…

Më shumë »

Protesta, Tirana në shtetrrethim (Foto)

Forca të shumta policie janë angazhuar për të garantuar protestën e opozitës që do të nisë në orën 11:00. Policia…

Më shumë »

Rruga e Kaninës drejt përfundimit,investim i bashkisë Vlorë, me një vlerë rreth…(Foto)

250 milion lekë për rikonstruksionin e rrugës së fshatit Kaninë. Një investim që është drejt përfundimit,ndërsa është bërë asfaltimi i…

Më shumë »

U iku i dënuari nga salla…Gjykata e Vlorës vendosi masën për dy policët (Emrat)

Gjykata e Vlorës vendosi masën detryim paraqitje për dy policët të cilët u ndaluan mbrëmjen e 23 majit rreth orës…

Më shumë »