Teknologji

Ky është Jaguari më i shtrenjtë në botë që kushton…

Princi Harry dhe tashmë bashkëshortja e tij Meghan Markle, pas ceremonisë së dasmës kanë dalur përsëri në publik për të…

Më shumë »

Facebook së shpejti mund të zhvillojë monedhën e vet dixhitale

Facebook është duke shikuar që të krijojë monedhën e vet dixhitale. Sipas njoftimeve, burime të paemëruara familjare me çështjen kanë…

Më shumë »

Aeroplani ushtarak më i mirë në botë, që mund t’i bëjë ballë sistemit mbrojtës

Edhe pse kanë kaluar shtatë vite që kur për herë të fundit është prodhuar F-22 Raptor, aeroplani luftarak amerikan i…

Më shumë »

Kodi i fshehtë që ju tregon n­ëse keni celular fallco apo origjinal

Doni të blini një celular apo keni blerë një të ri sëfundmi dhe doni të dini vendin e origjinës dhe…

Më shumë »

Të keni kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë

Teknologjia është gjithandej, smartphone-i, laptopi apo desktopi janë të pashmangshëm në ditët e sotme, duke na lehtësuar punë, por edhe…

Më shumë »

Jahti që ngrihet një metër e gjysmë nga uji, pamje që vijnë nga Dubai

Një jaht avanguard që fluturon mbi ujë. Quhet Foiler dhe është prodhuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kushton 990 mijë…

Më shumë »

Mercedes S-Class që lansohet brenda dy vitesh, do të ketë teknologji të lartë

Pos luksit të pafund, S-Class i ri do të ketë edhe risi të mëdha teknologjike Prej se është lansuar, Mercedes…

Më shumë »

Del modeli i ri “Aston Martin Vantage GT3”

Prodhuesi britanik i automjeteve supersportive “Aston Martin” sapo ka nxjerrë modelin e fundit “Vantage”, që do të zëvendësojë modelin “V8…

Më shumë »

Flamurtari F.C vs KF Vllaznia

E Shtunë datë 05 Maj 2018 ora 19:00 në stadiumin ” Flamurtari ” Vlorë . Kategoria Superiore, Java 32 Flamurtari…

Më shumë »

BMW M5 i ri super sportiv i ri me 617 kuajfuqi

BMW si duket është e etur për të vënë më shumë fuqi në M5 e ri të tyre, sipas informacioneve…

Më shumë »

Autobusët elektrikë po dëmtojnë industrinë e naftës

Në fillim kur u shfaqën për herë të parë, autobusët elektrikë u panë si një shaka në një konferencë të…

Më shumë »

Mos e hapni këtë aplikacion në Facebook, vjedh të dhënat tuaj

Kujdes! Në rast se shihni këtë aplikacion në “Facebook” mos e hapni, pasi shumë shpejt informacionet tuaja do të mund…

Më shumë »

Tre dronët favorit për të gjitha nivelet e aftësive

Marrja e pamjeve kinematografike dhe përdorimi i helikopterëve ose vinçit për ta kryer këtë punë, kërkon dhjetëra mijëra dollarë kosto.…

Më shumë »

Rregullat e reja të Facebook – çfarë nuk të lejohet të postosh

Facebook ka qartësuar me saktësi se çfarë nuk të lejohet të postosh në platformë, dhe lista është e gjatë dhe…

Më shumë »

Ky është kodi sekret i cili tregon më së miri cilësinë e telefonit tuaj

Doni të blini një celular apo keni blerë një të ri së fundmi dhe doni të dini vendin e origjinës…

Më shumë »

Audi paralajmëron Q8-shin

Audi është duke testuar modelin Q8 për disa muaj. Fotografi të shumta kanë treguar modelin në kënde të ndryshme, ndërsa…

Më shumë »

Po vjen iPhone i ri me çmim 50% më të lirë se X

Pasuesi i iPhone X do të ketë ekran OLED, Face ID dhe ekran pa skaje, derisa iPhone X Plus do…

Më shumë »

Policia Spanjolle arreston një grup hakerash përgjegjës për vjedhjen dhe pastrimin e 1 miliardë dollarëve në Bitcoin

Muajin e kaluar policia Spanjolle arrestoi lider e dyshuar të një bande kibernetike, Denis K, i cili thuhet se ka…

Më shumë »

Teleskopi Hubble tregon mjegullnën e paparë deri më tani në univers

Për të shënuar 28 vjetorin e Teleskopit Hubble, NASA po liron imazhe fantastike të reja nga një mjegull e hapsirës.…

Më shumë »

Mercedes-AMG planifikon rival të Porsche Cayman

Sipas mediave britanike, Mercedes-AMG është duke planifikuar që ofertën e saj ta pasurojë me një model i cili do të…

Më shumë »

Skandali: Facebook ka lejuar edhe rrjedhjen e mesazheve në inbox

Facebook po përballet me presionin më të madh që prej kur është themeluar. Madje shkon deri aty sa shefi i…

Më shumë »

Dalin pamjet e para të iPhone X gold, Apple e mbante sekret

Kur Apple lançoi iPhone X për dhjetëvjetorin e celularit, njerëzit u tronditën nga çmimi i tij prej 1,000 dollarësh por,…

Më shumë »

NASA fillon kërkimet mbi teknologjinë Blockchain të Ethereum

Agjencia Kombëtare amerikane e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) dhe Hulumtues në Universitetin e Akron po kërkojnë përdorimin e teknologjisë Blockchain…

Më shumë »

Lajm i keq për përdoruesit e Viber, kjo e fundit e pëson nga Rusia

Masat e autoriteteve ruse për bllokimin e aplikacioneve të caktuara për shkëmbim të mesazheve kanë dëmtuar përdoruesit e Viber. Si…

Më shumë »

FBI amerikane gjen mënyrën për të hakuar iPhone-n

FBI në SHBA po blen dhe po përdorë mjete si GrayKey për të zhbllokuar iPhone-t. Këto mjete lejojnë qasje në…

Më shumë »

Ferrari më i fuqishëm ndonjëherë del në shitje, Po cili është çmimi? (Foto)

I bërë për nder të shefit të shtëpisë së dizajnit Pininfarina dhe djalit të krijuesit i cili ka vdekur në…

Më shumë »

Flamurtari ka arritur të fitojë ndaj Studentit ndeshjen e parë të Play-Off

Flamurtari ka arritur të fitojë ndaj Studentit ndeshjen e parë të Play-Off me rezultatin 82-66. Vlonjatet vinin pas humbjes të…

Më shumë »

Instagram njofton ndryshimin e ri, konkurron Apple

Instagram ka lançuar për të gjithë përdoruesit opsionin më të ri të fotove, “Focus”, të ngjashëm me opsionin e Apple…

Më shumë »

Si të kuptojmë cilat prej të dhënave tona zotëron “Facebook”

Shkarkoni te dhenat e Facebook! Kjo është këshilla që na jep ose.al. Me të gjitha lajmet e fundit që u…

Më shumë »

Makinat elektrike dhe pa pilot, e ardhmja e transportit

Makinat elektrike dhe pa pilot, si koncepti “EZ-GO” i prezantuar nga “Renault” të martën në Gjenevë, mund të shfaqen në…

Më shumë »

Dalin në treg iPhone 8 dhe 8+ me ngjyrë të kuqe, këto janë çmimet (Foto)

Tashmë kanë dalë në treg dy telefonat e kompanisë Apple iPhone 8 dhe iPhone 8 +, me ngjyrë kuqe dhe…

Më shumë »

Apple së shpejti do të prezantojë një iPhone të kuq

IPhone 8 dhe iPhone 8 Plus do të jenë në dispozicion në të kuqe në të ardhmen. Apple dëshiron të…

Më shumë »

Zuckerberg para Kongresit: Më falni, kam gabuar

Mark Zuckerberg, kërkoi ndjesë publike për skandalin e privatësisë që ka dëmtuar emrin e gjigantit të medias sociale Facebook, i…

Më shumë »

Smartphone i parë u prodhua para 25 vitesh (Foto)

A e keni ditur se para 25 vitesh kishte smartphone? Para ekzistimit të Iphone, Samsung dhe kompanive të tjera të…

Më shumë »

Skandali me të dhënat e 50 milionë përdoruesve – Çfarë do të ndodhë me Facebook-un?

Vitin e kaluar, ideja se Mark Zuckerberg mund të kandidojë për president në vitin 2020 dhe të kërkojë të udhëheqë…

Më shumë »

​Audi paralajmëron modelet elektrike RS

Prodhuesi gjerman i Audi njoftoi futjen në përdorim të modeleve elektrike RS në të ardhmen e afërt. Menaxheri i prodhimit…

Më shumë »

​BMW, Mercedes dhe Tesla, humbësit më të mëdhenj të kontestit tregtar

Kompanitë e automobilave BMW, Mercedes dhe Tesla janë humbësit më të mëdhenj potencialë nga paralajmërimi për vendosjen e doganës kineze…

Më shumë »

Celulari mbush sot 45 vjeç, telefonata që ndryshoi historinë u krye me një aparat 1.3 kg

Më 3 prill 1973, në Nju Jork, nga një telefon i madh thuajse sa një kuti këpucësh, u bë telefonata…

Më shumë »

Ora inteligjente zbulon vrasjen e vjehrrës nga nusja

Policia në Australi paraqiti para gjykatës në një proces vrasjeje të dhënat e grumbulluara nga një orë inteligjente Apple Myrna…

Më shumë »

Amerika miratoi rrjetin satelitor të Elon Muskut për të siguruar internet në të gjithë botën

Komisioni Federal i Komunikimit amerikan, FCC autorizoi planin ambicioz të Space X për të miratuar telekomunikacion në të gjithë botën.…

Më shumë »

Ekspertet: Ja e verteta rreth makinave me gaz

Qarkullojnë shume mite rreth makinave që prodhohen me motorr me gaz dhe kjo ndodh për shkak të mos informimit ose…

Më shumë »

C- Class i Mercedes do të ju le pa fjalë

Mercedes e ka rifreskuar të gjithë gamën e veturave kur bëhet fjalë për modelin “C-Class”. Në panairin e veturave në…

Më shumë »

Makinat elektrike më të lira se automjetet me motorë djegieje brenda 7 viteve

Makinat elektrike mund të jenë më të lira se homologët e tyre të naftës deri në vitin 2025 nëse kostoja…

Më shumë »

Ja si duket nga brenda limuzina e fundit nga Mercedes (Foto)

Ja si duket nga brenda limuzina e fundit nga Mercedes. Kjo limuzinë e blinduar përveç sigurisë ofron edhe një luks…

Më shumë »

Makina fluturuese PAL-V u prezantua në Gjenevë

Në Tregun Motorik të Gjenevës, kompania holandeze PAL-V tregon kombinimin e vet të makinës dhe helikopterit. Makina fluturuese dhe taksi…

Më shumë »

HP prodhon laptopë vetëm për spitale

Gjiganti i laptopëve, HP njoftoi një linjë të re të laptopëve. Interesantë është se këta laptopë do të prodhohen vetëm…

Më shumë »

WordPress tashmë fuqizon 30% të uebit sipas firmës analitike W3Techs

WordPress tashmë fuqizon 30% të uebit sipas firmës analitike W3Techs. Kjo përfaqëson 5% rritje pas dy vitesh kur WordPress arriti…

Më shumë »

Rikthehet ”Legjenda” Nokia 8110 me super çmim

Telefoni është i bazuar në të njëjtë platformë sikurse edhe Nokia 3310 4G, HMD Global vazhdon të ringjallë telefonat legjendar…

Më shumë »

Facebook na surprizon me dy risi, do lançohen në 2018-ën

Mendoni se gjatë kësaj kohe Facebook ka “fjetur gjumë”? Aspak, çdo minutë është në funksion për një kërkim të ri,…

Më shumë »

Piratët hakojnë mbrojtjen e Microsoft Windows Store

Universal Windows Platform (UWP) i Microsoft deri më tash ishte i njohur si i pamundur për t’u hakuar, por tash…

Më shumë »