Sport

Dy humbje ne ne dy ndeshjet e fundit,shtate pike ne renditje,ceshtja Kale per tu zgjidhur dhe ndeshja e rardhes ne prag.

Tek Flamurtari kane rinisur pergatitjet per Kastriotin,ndersa vemendja mbetet tek lojtaret qe kane munguar per shkak demtimi.

Alesio Hyseni dhe Albi Alla munguan ne Tirane ne humbjen perballe Partizanit dhe te dy lojtaret jane serish ne dyshim per Katrionin,ne ndeshjen e dites se shtune ne Vlore. Alesio Hyseni u demtua me Skenderbeun dhe mungoi ndaj Partizanit,ndersa Albi Alla ka munguar ne dy humbjet e fundit te Flamurtarit.

Pogradecari vijon ende rikuperimin,ndersa mbetet ne dyshim te forte edhe per tu aktivizuar me Kastriotin,ndersa e kunderta mund te thuhet per mesfyshorin Hyseni,. Lojtari ka nisur stervitjen,megjithate dhe per vlonjatin do te vendoset ne ditet ne vijim. Me shume mundesi,te pajkten nga çfare konfirmohet nga stafi i Flamurtarit, Alla do te jete serisjh nje tjeter mungese ,ndersa per Alesio Hysenin,do te vendoset vetem para ndeshjes. Pjesa tjeter aktualisht nuk ka probleme.

CESHTJA KALE—Braziliani vijon stervitjen ne Vlore,ne pritje te vendimit qe do te marre FIFA. Mesfushori ka shprehur qarte se deshiron Flamurtarin dhe kontrata e tij me Kuklesin ka perfunduar,por te kunderten pretendojne tek Kukesi,. Lojtari vijon stervitjen nen drejtimin e trainerit Daja,ndersa tek Flamuertrai konfirmojne se presin cfare do te vendose FIFA.

Ne fakt tek Flamurtarti shpresojne dhe besojne se lojtari do te jete pjese e Flamurtarit,por deri ne nje vendim te FIFA-se askush nuk mund te thote dot asgje.

Loading…

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: