Një pakistanez dogji për vdekje djalin e tij 12-vjeçar në banesën e tij në Karaçi, pasi djali nuk mund t’u përgjigjej pyetjeve në lidhje me detyrat e tij të shtëpisë.

Shaheer Khan pësoi djegie të rënda në incidentin e tmerrshëm më 14 shtator dhe u dërgua me urgjencë në spital, por nuk mundi të shpëtohej dhe iu nënshtrua plagëve të tij dy ditë më vonë.

Babai i tij Nazir thuhet se ka derdhur vajguri mbi djalin e tij dhe ka ndezur një shkrepëse në përpjekje për ta tmerruar djalin për të kryer detyrat e shtëpisë, por flaka ndezi vajin dhe i vuri flakën fëmijës.

Duke dëgjuar britmat e djalit të saj, nëna Shazia hyri në dhomë dhe të dy prindërit hodhën batanije dhe rroba mbi fëmijën në përpjekje për të shuar flakët, por përpjekjet e tyre nuk mjaftuan për ta shpëtuar.

Pas marrjes së lajmit për vdekjen e dhimbshme të djalit të saj më 16 shtator, Shazia-s iu deshën dy ditë për të marrë veten, përpara se të padiste burrin e saj.

Policia arrestoi Nazirin të nesërmen dhe ai do të qëndrojë në paraburgim deri në seancën gjyqësore më 24 shtator, shkruan Daily Mail.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *