SportTe gjitha

Flamurtari ka humbur në miqësoren e parë në tokën turke

BB Erzurumspor 1 : 0 Flamurtari F.C Flamurtari-Nurkovic,Siljanovski,Deliaj,Pollozhani, Musta, Sidibe, Useini, Juffo, Hoxhaj, Nedeljkovic, Kamara . TR.SH.Duro u aktivizuan(Licaj, Hyseni,Muarem, Gafuri, Busic, Maze, Veliu, Tushi, Zuka) Flamurtari ka humbur në miqësoren e parë në tokën turke përballë skuadrës së kategorisë së dytë BB Erzurums por

Flamurtrai ka humbur vetëm falë një goli të shënuar në minutën e 81-të të ndeshjes nga mesfushori i skuadrës turke Osman Shahin. Traineri Duro ak aktivizuar në këtë përballje të gjithë lojtarët që ka patur në dizpocion, ndërsa ka munguar Bicaj, për shkak të një dëmtimi të pësuar gjatë fazës përgatitore. Sipas informacioneve të mbëerritura nga Turqia vlonjatët kanë patur shumë mundësi për të realizuar ,gjatë pjesës së parë dhe pjesës së dytë, por goli ka munguar. Nëntë minuta nga fundi ka shënuar Shahin për skuadrën turke,një gol që ka vendosur ndeshjen dhe rregjistrohet

kështu humbja e parë për Flamurtarin. Nga blerjet e merkatos së dimrit është aktivizuar vetëm Nedejlkovic nga minuta e parë, ndërsa afrimet e tjera janë hedhur në fushën e lojës vetëm në pjesën e dytë. Ditën e hënë,Flamurtari do të luajë miqësoren e dytë përballë skuadrës nga Kazakistani ,Aktobe që renditet në vend të gjashtë në kampionatin e vendit të vet.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: