OpinionTe gjitha

Flet Edviol Kulluri-Jam Pro protestës në Orikum por shoqata “Dukati” është “shoqatëfasada AntiDukati !

Flet Edviol Kulluri-Jam Pro protestës në Orikum por shoqata “Dukati” është “shoqatëfasada AntiDukati ! PD është partifasada Pseudodemokratike!
Opinion nga Ediviol Kulluri ne lidhje me protesten e do zhvillohet neser ne date 13 Maj 2018 ne Uren e Izvorit ne Orikum:
Nga Edviol Kulluri:
Se pari Partifasada Pseudodemokratike nuk ka surrat e moral per te protestuar kunder dickaje te cilen e ben vete rregullisht sa here qe eshte ne pushtet. Sepse edhe gomari e di qe anetaret e kesaj partifasade protestojne jo se u intereson Krahina, por sepse duan te grumbullojne kapital politik per te ndenjurat e tyre para partise dhe per partine e tyre para popullit. Nuk kane qellime te sinqerta pro krahinore ndaj te rrine urte e te mos na cajne derrasat duke bere sikur ju eshte keputur shpirti per Krahinen se na kane bere gjyqin kur ne zgjodhem Krahinen para partise.
Se dyti nuk flas dot per Tragjasin se nuk kam informacion te mjaftueshem por e ashtequatura shoqata “Dukati” eshte ne fakt shoqatfasada AntiDukati dhe eshte ne sherbim te Klikes ndaj nuk ka sy e surrat te beje asnje proteste vec protestave qe shebejne per tu bere vegel e Kikes 27 vjecare.
Se treti protesta eshte shume me vend dhe cdo bashkekrahinor duhet te dale e te protestoje per te drejtat e tij dhe te Krahines jo vetem sot por gjithmone, duke perfshire ketu edhe mbeshtetesit e partise ne pushtet, sepse duhet kuptuar qe partite duhet te jene ne sherbim te individit dhe te shoqerise e kur ato nuk e kryejne funksionin e tyre, protesta kunder tyre duhet te vije si fillim nga vete perkrahesit e asaj partie e me pas nga i gjithe komuniteti. Boll më me servilizëm pro partisë vetëm per te ruajtur ca interesa mikroegoiste personale.
Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: