Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën dollari amerikan dhe euro forcuan pozitat në raport me lekun, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane u forcua me 0.83 lekë dhe këmbehet me 121.76 lekë, ndërsa euroja u ngjit në kuotën e 116.38 lekëve, ose 0.04 lekë më shumë.

Paundi britanik krahasuar me të martën, zbriti në kuotën 129.98 lekë, duke shënuar një zhvlerësim me 0.42 lekë.

Ndërsa franga zvicerane këmbehet me 122.61 lekë, ose 0.45 lekë më shumë se një ditë më parë./ATSH

Monedha KryesoreLekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar AmerikanUSD121.76+0.83
EuroEUR116.38+0.04
Poundi BritanikGBP129.98-0.42
Franga ZviceraneCHF122.61+0.45
Jeni Japonez (100)JPY84.15+0.45
Dollari AustralianAUD77.67-0.63
Dollari KanadezCAD88.14-0.08
Korona SuedezeSEK10.63-0.06
Korona NorvegjezeNOK11.11-0.12
Korona DanezeDKK15.640.00
SDRSDR154.86+1.04
Ari(OZ 1)XAU196922.90-462.32
Argjend(OZ 1)XAG2195.58-47.86
Juani Kinez (onshore)CNY16.81-0.07
Juani Kinez (offshore)CNH16.82-0.05
Lira TurkeTRY6.58+0.03

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *