Leku fitoi pikë në kursin e këmbimit valutor me të gjitha valutat kryesore ditën e martë.

Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, leku fitoi terren sërish në kursin e këmbimit me euron dhe u këmbye me 116.764 Lekë, duke qëndruar pranë niveleve më të ulëta historike.

Dollari amerikan u këmbye me 114.04 lekë, ose 0.68 lekë më pak se një ditë më parë.

Ndërkohë paundi britanik u zhvlerësua me 0.38 lekë dhe zbriti në kuotën e 138.19 lekëve.

Monedha zvicerane këmbehet me 119.701 lekë duke ruajtur të njëjtën vlerë si një ditë më parë.

Monedha Kryesore Lekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar Amerikan USD 114.04 -0.68
Euro EUR 116.76 -0.05
Poundi Britanik GBP 138.19 -0.38
Franga Zvicerane CHF 119.70 0.00
Jeni Japonez (100) JPY 84.56 -0.40
Dollari Australian AUD 79.66 -0.16
Dollari Kanadez CAD 88.74 -0.11
Korona Suedeze SEK 11.25 -0.01
Korona Norvegjeze NOK 11.76 +0.04
Korona Daneze DKK 15.69 -0.01
SDR SDR 150.45 -1.29
Ari(OZ 1) XAU 204092.22 +406.86
Argjend(OZ 1) XAG 2350.08 +47.65
Juani Kinez (onshore) CNY 16.89 -0.07
Juani Kinez (offshore) CNH 16.88 -0.07
Lira Turke TRY 6.35 -0.04

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *