Lajme

“Foto e shkrepur gjysmë ore pas vrasjes së Azemit, shikojeni kush e nxori në pritë”

Ditën e djeshme u mbushën plotë 20 vite nga vrasja e ish-deputetit dhe liderit të Lëvizjes së Dhjetorit, Azem Hajdarit.

Kjo u cilësua edhe si “Vrasja e Shekullit”, ndërsa edhe sot e kësaj dite autorët janë “të paidentifikuar” dhe i akuzuari kryesor është Izet Haxhia.

Publicisti Mero Baze ka reaguar ditën e djeshme në lidhje me ekzekutimin e Hajdarit, teksa edhe një herë akuzon hapur Sali Berishën dhe Genc Pollon, si dy njerëzit që e nxorën Azemin në rrugë tek vrasësit.

Baze shkruan:

“Shikojeni kete foto. Eshte shkrepur gjysem ore pas vrasjes se Azemit ne Spital Ushtarak. Keta ishin dy njerezit e fundit qe takoi Azemi dhe qe e nxorren ne rruge tek vrasesit. Berisha e nxorri si hakmarrje pse ai kishte pritur babain e vellezerve Haklaj dhe i kishte dorzuar kaseten kompromentuese kunder Berishes, Pollo se e kishte pengesen e fundit neper kembe para se ti turrej Berishes. Shikoni si e shikojne njeri tjetrin, gjysem ore me pas, per te kuptuar nga se jane te shqetesuar”.

Loading…

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: