23-vjeç, u nis për të grabituar një shqiptar në Volos të Greqisë por ngjarja mori tjetër rrjedh nga se i riu e kishte menduar.

Autori i ishte afruar 54-vjeçarit nga pas, teksa ai po ecte i shkujdesur.

E ka goditur me duar dhe këmbë si dhe e ka hedhur në tokë. Më pas ka grabitur 120 euro dhe dokumente personale nga xhepi i pantallonave të shqiptarit dhe është larguar.

Por në vend që të dorëzohej pas atyre goditjeve të marra nga i riu grek ai e ka ndjekur grabitësin së bashku me një shtetas që ka kuptuar se çfarë ka ndodhur.

Shumë shpejt ata arritën ta kapin grabitësin.

Ata i dhanë një ‘mësim’ të mirë. E kanë kapur dhe i kanë ‘dhënë’ një ‘dru të mirë’ përpara se policia të vinte ta merrte.

I riu u dërgua në Sigurim, ku ndaj tij u ngrit akuza për grabitje./pronews.gr

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *