Një grabitje me dhunë është shënuar në fshatin Pejkë të Dibrës.

Dy persona kanë hyrë në banesën një gruaje dhe me forcë i kanë marrë një shumë parash dhe sende personale varëse dhe orë me vlerë.

Pas largimit të hajdutëve gruaja ka dhënë alarmin për ngjarjen.

Disa orë më pas policia e Dibrës arrestoi si autorë vëllezërit Fjoralb dhe Arsen Mani, përkatësisht 25 dhe 27 vjec, banor të të njejtit fshat.

Tashmë dy vellezërit do të përballen me akuzën e vjedhjes në bashkëpunim, ndërsa hetimet për rastin po ndiqen nga prokuroria e Dibrës.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *