Një dollar amerikan sot në tregun shqiptar blihet me 114.3 lekë, një rënie e lehtë krahasuar me një ditë më parë, ndërsa shitet me 115.7 lekë.

kembimi valutor

Ndërkohë euro mbetet e pandryshuar, duke u shitur me 116.8 lekë dhe blihet me 117.5.

Rënie ka pësuar edhe paundi britanik, i cili sot në tregun e këmbimit valutor në Shqipëri shitet me 137.4 lekë dhe blihet me 139.

Ndërsa franga zvicerane blihet me 119.8 lekë dhe shitet me 121 lekë.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *