Një konflikt ka ndodhur pasditen e kësaj të hënë, në shkollën 9-vjeçare “Kongresi i Lushnjës”, në ditën e parë të vitit të ri shkollor.

Mësohet se disa prindër janë përfshirë në konflikt me drejtoreshën e kësaj shkolle, për shkak të ngarkesës dhe ndërrimit të orareve të mësimdhënies.

Sikurse duket në fotot e shkrepura nga LSA, është dashur ndërhyrja e efektivëve të policisë për shuarjen e konfliktit.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *