Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën leku forcoi pozitat ndaj dollarit amerikan dhe monedhës evropiane krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 115.45 lekë, ose 0.07 lekë më pak se një ditë më parë.

Monedha evropiane këmbehet në kuotën 117.39 lekë, duke zbritur me 0.10 lekë dhe paundi britanik u ngjit me 0.29 lekë dhe këmbehet me 135.19 lekë.

Ndërsa franga zvicerane u forcua me 0.51 lekë dhe këmbehet sot në kotën e 121.50 lekëve.

Monedha KryesoreLekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar AmerikanUSD115.45-0.07
EuroEUR117.39-0.10
Poundi BritanikGBP135.19+0.29
Franga ZviceraneCHF121.50+0.51
Jeni Japonez (100)JPY81.17+0.16
Dollari AustralianAUD79.64+0.19
Dollari KanadezCAD89.01+0.03
Korona SuedezeSEK11.06+0.01
Korona NorvegjezeNOK11.76-0.03
Korona DanezeDKK15.78-0.02
SDRSDR150.64+0.19
Ari(OZ 1)XAU199354.40+47.74
Argjend(OZ 1)XAG2288.22+67.36
Juani Kinez (onshore)CNY16.66-0.02
Juani Kinez (offshore)CNH16.65-0.05
Lira TurkeTRY6.330.00

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato.