Policia greke ka zbuluar një plantacion të madh kanabisi në një zonë të paarritshme në Olimp. Mediat greke flasin për 5052 bimë kanabisi, sasia më e madhe e bimëve të kanabisit të kapura në vitet e fundit.

Në pranga kanë rënë dy shqiptarë.

Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve zhvilloi të martën një konferencë për gazetarët mbi zbulimin e fundit të një kultivimi të madh kanabisi në një zonë malore të Olimpit, në kufijtë e prefekturave Larisa-Pieria.

Ky është plantacioni i dytë i madh i zbuluar në një kohë të shkurtër nga Prokuroria e Narkotikëve pranë NënDrejtorisë së Sigurisë së Larisës, pasi u parapri nga zbulimi i 2100 fidanëve kanabis në muajin gusht në një zonë malore të Bashkisë Agia.

Në operacion morën pjesë mbi 120 policë, ndërsa sipas një deklarate të Sindikatës së Policisë së Larisës, u deshën më shumë se dy orë ecje në shtigje të përafërta për të mbërritur në vendngjarje.

Për shkak të terrenit të vështirë dhe të pjerrët të zonës, transporti i fidanëve të kanabisit është kryer me asistencën e Shërbimit të Transportit Ajror të Zjarrfikësve.

Mbi 120 policë dhe më shumë se dy orë ecje, zbulohet

Mbi 120 policë dhe më shumë se dy orë ecje, zbulohet

Mbi 120 policë dhe më shumë se dy orë ecje, zbulohet

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *