Miq dhe kolegë në Itali hapën mblodhën për vetëm disa orë 20 mijë euro për 23 vjeçarin i cili humbi motrën 17 vjeçe gjatë përmbytjeve në Itali, ndërsa nëna i rezulton ende e zhdukur.

Pa familje dhe i pastrehë, Simone Bartolucci nuk kishte asnjë shpresë për të ardhmen, pasi dhe babai i kishte barktisur kur kishte qenë i vogël.

Simonen sëbashku me nënën dhe motrën e tij i mori rrjedha e lumit, ndërsa ai shpëtoi duke u kapur pas një rrënje për rreth dy orë.

Shtëpia e tyre u shkatërrua nga përmbytjet ndërsa i riu tani shpreson që të gjejë një shtëpi të re, dnërsa pret ende që nëna e tij të gjendet, me shpresë e gjallë, shkruan media italiane.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *