Pala greke në doganën e Kakavijes ka arrestuar sot në orët e para të mëngjesit një shqiptar të kërkuar për vrasje.

Shtetasi shqiptar është ndaluar nga sektori i verifikimit të pasaportave në bashkëpunim me policinë e Janinës.

Ai po tentonte të dilte nga Greqia dhe të vinte në Shqipëri. Rezulton ndaj tij një urdhër arresti i Prokurorit të Prevezës për akuzën “vrasje me dashje”.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *